MENU

Учені знайшли правдоподібне пояснення снігової людини: чи існує насправді єті

1119 0

Учені знайшли правдоподібне пояснення снігової людини: чи існує насправді єті

Міф про існування дикого виду людей, які живуть у лісах, повністю покриті шерстю і ніяк не контактують з цивілізацією, побутує серед багатьох народів світу. Їх називають сніговими людьми, єті, бігфутами, сасквочами і намагаються знайти мало не всі любителі різного роду паранормальних явищ. Досі ці пошуки результатів не принесли. Однак, вчені дали правдоподібне пояснення, звідки могла з’явитись легенда про єті.

Як пише видання Science Alert, дослідник даних на ім'я Флоу Фоксон показав, що у більшості випадків спостережень у Сполучених Штатах та Канаді, ймовірно, за снігову людину сприймали чорних ведмедів, які ходили на задніх лапах. Зазвичай американські чорні ведмеді (Ursus americanus) пересуваються на чотирьох лапах, але часом встають на повен зріст, коли хочуть принюхатись чи придивитись до чогось цікавого. В такому разі вони дійсно нагадують величезних і дуже волохатих людей, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Фоксон не першим припустив, що за міфом про існування єті стоять саме чорні ведмеді. У 2005 році дослідники порівняли дані про популяцію цих тварин із повідомленнями про спостереження снігової людини на північному заході США. Однак тоді висновок показав, що швидше за все за появу цієї міфічної істоти відповідають інші види тварин.

Але в 2009 році інша стаття, заснована на даних, отриманих в тому ж регіоні, показала високий ступінь збігу між популяціями чорного ведмедя та точками, де буцімто з’являлась снігова людина. Фоксон розширив цей аналіз, взявши за вихідні дані всі місця у США та Канаді, де чорні ведмеді та люди живуть поруч.

Відомості, які він використав для спостереження за сніговою людиною, надійшли від Організації польових дослідників снігової людини. Її ентузіасти зберігають базу даних повідомлень очевидців, починаючи з ХХ століття. У повідомленнях також вказується місце, де люди буцімто спостерігали єті. Потім Фоксон порівняв цю інформацію з місцевими даними про щільність та поширення чорних ведмедів, а також про щільність населення. За даними дослідника, цей аналіз є більш глибоким, порівняно зі спрощеними проекціями, використаними у попередніх статтях.

Досліднику вдалось пов’язати повідомлення про появу снігової людини з чорними ведмедями. За його даними, особливо чітко кореляцію видно на північному заході біля узбережжя Тихого океану. З іншого боку, у Техасі та Флориді чорні ведмеді не такі поширені, однак мешканці цих штатів все одно повідомляють про зустрічі зі сніговою людиною. "Хоча це може бути витлумачено як свідчення існування невідомого гомініду в Північній Америці, це також пояснюється помилковою ідентифікацією інших тварин (включаючи людей)", - вважає дослідник.

Проте загалом такі штати, як Техас та Флорида, є винятком із правил. У середньому Фоксон виявив, що на кожні 900 чорних ведмедів в одному у штаті чи провінції Канади припадає одне спостереження снігової людини.

Що стосується інших регіонів світу, де побутують легенди про єті, там їхня поява може бути пов’язана з іншими видами ведмедів. У горах Азії, наприклад, цілком імовірно, що "сніговими людьми" насправді є азійський чорний ведмідь, гімалайський бурий ведмідь або бурий тибетський ведмідь, покритий снігом.

Цікавий факт, що речові докази ймовірного існування єті, зібрані в минулому, такі як зуби та волосся, завжди належали якійсь відомій науці тварині. Як правило це були саме ведмеді.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини