102-річна українка, яка пережила Голодомор, плете маскувальні сітки для ЗСУ: троє її внуків воюють на фронті. ФОТО
102-річна українська пенсіонерка із села Ходорків на Житомирщині Любов Ярош плете маскувальні сітки для української армії. Жінка, яка народилася 1920 року і пережила три голодомори, зокрема, 1932-1933 років, не з чуток знає про ненависть до держави-агресора Росії, а тому, як може, наближає перемогу України.
Про це йдеться в матеріалі видання CNN. Зазначається, що троє внуків бабусі захищають країну на фронті, і це ще більше посилює її болючі спогади про власне дитинство, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.
"Тоді не було чого їсти. Ми їли листя липи... і кропиву. Ми перемелювали ці дикорослі рослини на борошно, пекли з неї. Це те, що ми їли під час голоду", – розповіла пенсіонерка про своже життя під час Голодомору 1932-1933 років, коли за наказом Йосипа Сталіна українських фермерів було позбавлено всього зерна, яке вони виробляли, щоб прогодувати індустріалізацію Москви та придушити український націоналістичний опір.
Любов Ярош народилася у 1920 році. Джередло CNN
У 13 років Ярош бачила, як її старший брат та сестра загинули під час найстрашнішого масового голоду в Україні.
"Я була повністю опухлою. У мене опухли ноги, опухли руки. Я була така хвора. Я думала, що помру", – розповіла вона про свої страждання.
"Маленькі діти помирали від голоду. Їх посадили у вантажівку. Вони викопали велику яму і кинули їх усіх туди. Там були руки і ноги... і вони закидали їх землею без жодних церемоній", – згадувала пенсіонерка.
Видання нагадало, що у той період Кремль прагнув позбавити Україну незалежних фермерів, а також її мови, історії, культури та незалежності. Багато хто вважає, що те, що зараз намагається зробити російський президент Володимир Путін, має разючу схожість.
Через 90 років 102-річна українка відмовляється прийняти нову агресію Росії. Її ненависть до цієї країни видно, коли вона імітує перерізання горла.
"Потрібно їх (росіян. - ред.) винищити, щоб не залишилося жодного. Тільки тоді може бути якийсь мир", – вважає Ярош.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки