Скандал в Іспанії: колишній уряд організував замовну кампанію проти опозиції та каталонського руху
"Брудна місія" мала на меті зв’язати Podemos із незаконним фінансуванням з Ірану та Венесуели у співпраці між тодішнім урядом, поліцією та ЗМІ. [Shutterstock/zixia]
В Іспанії триває розслідування, яке показало, що колишній правоцентристський уряд Іспанії – Народна партія (EPP) – у співпраці з поліцією та деякими ЗМІ – здійснив незаконну "брудну місію" з дискредитації лівої опозиційної партії Podemos та каталонського незалежницького руху.
Про це пише Euractiv, повідомляє "Європейська правда".
Розслідування є частиною так званої "кухонної справи", яку ведуть іспанські антикорупційні органи. У цій справі розслідується участь високопоставлених співробітників поліції в операції під керівництвом колишнього міністра внутрішніх справ від EPP з вилучення делікатної інформації у колишнього скарбника EPP Луїса Барсенаса, що викриває високопоставлених партійних чиновників у корупційній діяльності.
Цей конкретний випадок стосується участі співробітників поліції, координованих Міністерством внутрішніх справ, з метою підірвати Podemos і послабити рух за незалежність Каталонії.
Іспанське видання El País опублікувала серію текстових повідомлень, якими обмінювалися між 2015 і 2019 роками Франсіско Мартінес, колишній державний секретар з питань безпеки в міністерстві внутрішніх справ (EPP), і Еухеніо Піно, колишній директор з оперативних питань національної поліції.
"Брудна місія" мала на меті пов'язати Podemos з незаконним фінансуванням з Ірану та Венесуели у співпраці між тодішнім урядом, поліцією та ЗМІ.
Невдовзі після того, як Podemos здобув 69 депутатських мандатів на загальних виборах 2015 року, Міністерство внутрішніх справ почало поширювати звіт, в якому стверджувалося, що колишній лідер Podemos Пабло Іглесіас отримував фінансування від уряду Ірану.
Документ, опублікований у багатьох іспанських ЗМІ, не був прийнятий судовою владою.
Виявлені повідомлення показують, що незабаром після цього Мартінес і Піно обмінялися повідомленнями про нові джерела з Венесуели з інформацією проти Podemos.
Частина цієї інформації просочилася в іспанські ЗМІ, викликавши бурхливу реакцію Пабло Іглесіаса, який засудив "переслідування".
Після публічного протесту Іглесіаса Піно надіслав повідомлення Мартінесу, стверджуючи, що вони розслідують незадекларовані кошти, "це те, що є злочинним, і це те, що розслідується".
У повідомленнях також йдеться про намагання уряду дискредитувати каталонський рух за незалежність.
Під час обшуків у 2015 році в будинках і компаніях сім'ї колишнього каталонського лідера Карлеса Пучдемона, які проводила судова влада Іспанії, Мартінес закликав Піно, який брав участь в обшуках, "бути в курсі того, що відбувається сьогодні, щоб здійняти багато шуму".
Лідерка каталонських незалежників і депутатка Європарламенту Клара Понсаті заявила, що це "скандал, який у будь-якій демократичній країні викликав би негайні політичні та судові наслідки".
"В Іспанії цього не станеться, оскільки існує система, яка включає всі гілки політичної і примусової влади, уряд, парламент і судову владу, разом з поліцією і пресою, які співпрацюють, щоб знищити життя і політичні ідеї тих, кого вони вважають своїми структурними ворогами", - сказала вона.
Podemos вважає, що ЄС повинен вирішити цю проблему так само, як це було зроблено з Польщею та Угорщиною, де були спроби підірвати країну зсередини, використовуючи судову владу.
На думку Podemos, загальноєвропейські дії повинні включати Європейський антикорупційний план для ЄС та країн-членів. Ліва партія також пропонує створити поліцію, що спеціалізується на боротьбі з корупцією та фінансовими злочинами, а також посилити Європейське бюро по боротьбі з шахрайством (OLAF), перетворивши його на агентство.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки