MENU

Собаки в Чорнобилі мають особливі гени: що виявили вчені

1721 0

Собаки в Чорнобилі мають особливі гени: що виявили вчені

Чорнобильська катастрофа назавжди змінила світ, а наслідки її людство відчуватиме ще багато десятиліть. Нещодавно вчені зробили важливе відкриття. Виявляється, собаки, які живуть у зоні ЧАЕС, мають особливі гени.

Евакуація у 1986 році відбувалася спонтанно і погано організовано, деяким людям обіцяли, що вони невдовзі повернуться додому, тож жителі Прип’яті, Чорнобиля та ближніх населених пунктів просто не мали можливості забрати із собою домашніх улюбленців. Собаки, які зараз живуть у зоні відчуження, є нащадками домашніх тварин, яких люди залишили під час евакуації. Детальніше про генетичні особливості чорнобильських собак розповіло видання Daily Mail, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Загалом після вибуху у 1986 році було евакуйовано понад 160 000 жителів північних регіонів Київської області. Вчені провели аналіз крові 302 собак, які й досі живуть поблизу ЧАЕС.Спеціалісти з Університету Південної Кароліни та Національного інституту дослідження геному людини виявили, що собак можна розділити на три генетично подібні групи.

Всі вони проживають або на ЧАЕС, або на прилеглих територіях, наприклад, у місті Славутич, що знаходиться всього за 45 км від атомної станції.

Читайте також: Які породи собак найрозумніші?

Групи тварин живуть на різній відстані від епіцентру вибуху, тож вчені змогли визначити рівень радіаційного опромінення собак за їх ДНК. Дослідження спрямоване на виявлення особливостей виживання тварин та людини у регіонах сильного та постійного впливу на навколишнє середовище.

Генетик і автор дослідження доктор Елейн Острандер наголосила, що вчені мали унікальну можливість дати відповідь на питання: як тварини вижили у такому ворожому середовищі протягом 15 поколінь?

Аналіз геному показав, що три популяції собак, які живуть у Чорнобилі та навколо нього, генетично відрізняються. Особи в кожній популяції могли просто мати генетичні мутації, які дозволяли їм виживати та розмножуватися.

Читайте також: Прибульці з іншої планети? У мережі розповіли версію походження котів і навели докази

Тім Муссо, співавтор дослідження, зазначив: "Той факт, що популяції залишаються настільки ізольованими, означає, що вони надають неймовірний інструмент для вивчення впливу такого типу середовища на ссавців у цілому. Для цього шукатимуть відмінності в ДНК собак, які живуть в окремих районах Чорнобиля, а також тих, які взагалі не зазнали опромінення".

Дослідження може показати наскільки швидко чи вплив радіації змінює геноми великих ссавців. Це також може допомогти виділити "генетичні варіанти, пов’язані з виживанням і розмноженням популяції".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини