Українці вважають неприйнятними переговори з РФ і виступають за вступ до НАТО, – опитування
Переважна більшість українців вірять у перемогу України у війні з Росією та вважають неприйнятним розпочинати переговори з РФ до повного вигнання окупантів з усієї території України за кордони станом на 1991 рік. Також більшість українців виступає за вступ держави до НАТО.
Про це свідчать результати опитування "Громадська думка про війну, перемогу та гарантії безпеки", яке провела соціологічна служба Центру Разумкова з 22 лютого по 1 березня 2023 року в рамках проєкту Програми MATRA, що фінансується посольством Королівства Нідерландів в Україні, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Мова, церква, РФ: як змінилося ставлення українців до всього російського, – опитування
Згідно з опитуванням, у перемогу України вірять 93% українців. При цьому відносна більшість перемогою вважає вигнання окупантів з усієї території України та відновленні кордонів станом на січень 2014 року – 47% серед тих, хто вірить у перемогу України. При цьому стало більше тих, хто вважає перемогою знищення російської армії та сприяння розпаду в середині Росії. Якщо в серпні 2022 року таку відповідь давали 20,5% опитаних, у грудні 2022 року - 22,5%, то в цьому опитуванні вже 31% респондентів так вважають.
72% українців вважають неприйнятним розпочинати переговори з Росією зараз. Більшість – 60,7% – вважає, що їх потрібно вести тільки після повного вигнання окупантів з усієї території України за кордони станом на 1991 рік.
Читайте також: Майже 80% жителів Росії підтримують війну проти України, а більшість вважає її успішною
Змінилося ставлення українців і до вступу України в НАТО. За вступ нашої держави до цієї організації проголосували 74%, тоді як у червні 2017 р. за вступ до НАТО мали намір голосувати всього 48%.
Опитування проводилося в усіх регіонах України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської, Херсонської областей, Криму та територій, на яких відбуваються бойові дії. Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки