У вічній мерзлоті Канади знайшли 30 000-річну мумію невідомого звіра: вчені з'ясували, хто це. ФОТО
За словами палеонтологів, які проводили вивчення мумії стародавньої тварини, аналіз показав, що грудка з вовни, кігтів і кінцівок є арктичним (ще його називають американським або берингійським) ховрахом, що впав у сплячку. Фото: Live Science
Кілька років тому гірники, які працюють на золотих копальнях у регіоні Клондайк на території Юкон у Канаді, знайшли муміфікований згорток з хутра, пазурів та кінцівок, що належали невідомій тварині. Вчені з Центру інтерпретації Юкон-Беренгія провели новий аналіз муміфікованих останків, виявлених у вічній мерзлоті.
Виявилося, що ця тварина є родичем відомого сьогодні гризуна, який помер під час сплячки 30 тисяч років тому, пише Live Science, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус.
За словами палеонтологів, які проводили вивчення мумії стародавньої тварини, аналіз показав, що грудка з вовни, кігтів і кінцівок є арктичним (ще його називають американським або берингійським) ховрахом, що впав у сплячку. Ці гризуни досі існують і через 30 тисяч років також мешкають на тій же території, де було виявлено давню мумію. На честь місцевості, де золотодобувачі виявили останки тварини, вчені назвали ховраха Хестер.
Читайте також: Моторошний ритуал. У Єгипті знайшли яму з відрубаними руками
Вчені з Центру інтерпретації Юкон-Беренгія, який є науково-виставковим центром у Юконі, незабаром останки цього стародавнього ховраха будуть виставлені на загальний огляд у місцевому музеї.
За словами палеонтологів, при першому огляді давньої померлої істоти не було зрозуміло, що це за тварина.
Арктичний (ще його називають американським чи берінгійським) ховрах. Ці гризуни і зараз мешкають у Канаді .Фото: Live Science
"Зрозуміти, що з себе представляє цю грудку муміфікованої вовни та плоті було дуже складно. Потім побачили маленькі лапки, пазурі, маленький хвіст, вуха і все стало на свої місця. Коли ми зрозуміли, що виявили стародавнього арктичного ховраха, ми були дуже схвильовані і здивовані. Цей гризун бігав територією нинішньої Канади 30 тисяч років тому. Це неймовірно", — каже палеонтолог Грант Зазула.
Читайте також: "Золотий вік" Китаю. Дослідники виявили поховання та скарби могутньої династії Тан
Вчені припускають, що швидше за все цей ховрах помер, коли перебував у стані сплячки. Зараз вчені вже знають, що арктичні ховрахи, що нині живуть, згортаються в клубок, коли впадають у сплячку у своїх підземних барлогах.
Дослідники хотіли вивчити наскільки добре збереглися начинки померлого ховраха, але побоялися розгорнути цю грудку з вовни, адже таким чином вона могла бути пошкоджена. Тому вчені зробили рентгенівські знімки останків.
Дослідники хотіли вивчити наскільки добре збереглися начинки померлого ховраха, але побоялися розгорнути цю грудку з вовни, адже таким чином вона могла бути пошкоджена. Тому вчені зробили рентгенівські знімки останків. Фото: Live Science
Читайте також: Археологи виявили загадковий відбиток руки у стіні оборонного рову в Єрусалимі
Спочатку вчені припустили, що стан кісток давньої тварини ймовірно дуже поганий через зникнення кальцію після декількох десятків тисяч років. Але виявилося, що скелет ховраха знаходиться в хорошому стані і ця тварина виглядала, як сучасний живий згорнутий клубком гризун.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки