Дмитро Боярчук: Історія навколо виплат військовим оповита якимось туманом і виглядає дуже дивно
Історія навколо виплат військовим оповита якимось туманом і виглядає дуже дивно. Можливо, так і повинно бути у країні, яка веде війну. Проте тема дуже болюча і, зрозуміло, що в Інтернетах відразу запалало. Єдине, не до кінця зрозуміло, за що ламаються списи.
А дивним виглядає те, що громадськість засудила повернення додаткових виплат військовим (ціна питання 150 млрд грн, якщо вірити дописам у ФБ), бо немає звідки взяти ці кошти.
Таку думку на власній сторінці у Facebook висловив виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук, інформує UAINFO.org.
Проте, ця ж сама громадськість зовсім не звернула увагу на підвищення видатків, на секундочку, на півтрильйона гривень, ухвалене кілька тижнів тому, 21-го березня (http://surl.li/gldrq). І, сюрприз-сюрприз, ці півтрильйона додаткових видатків теж значною мірою направлені на матеріальне забезпечення військовослужбовців.
Чому 495.2 млрд грн додаткових витрат це добре і не страшно, а 150 млрд грн – це вже страшно і грошей немає? Не зовсім зрозуміло.
Збільшення видатків на фантастичні півтрильйона самі по собі заслуговують на увагу. Бо лише кілька місяців тому, у листопаді 2022-го року, було ухвалено бюджет 2023-го року. Радикально за цей час нічого не змінилось. Але проходить чотири місяці і уряд дуже легко накидає до плану видатків вражаючі 10% ВВП.
Від влади звучить кволеньке пояснення, що це за рахунок економії на виплаті відсотків та додатковій мобілізації доходів, але, в основному, це все-таки фінансування дефіциту, тобто нові борги. 423.2 млрд грн із 495.2 млрд грн додаткових витрат, тобто 85.5%, -- це за рахунок збільшення дефіциту, а не якоїсь економії чи консолідації доходів.
Коли я дивився на це підвищення витрат, то розглядав саме їх передвісником рішення про повернення виплат військовослужбовцям і це виглядало логічним з огляду на очікуваний наступ.
Але прогресивна громадськість своїм праведним гнівом цього рішення мене зовсім заплутала. Якщо ці півтрильйона це не повернення доплат, то на що вони? А якщо це все-таки повернення доплат, то чому так палає по питанню виплат військовослужбовцям? І чому 150 млрд грн додаткових витрат це така трагедія, а пітрильйона додаткових дефіцитних витрат це зовсім не проблема?
Цікаво, що додаткові півтрильйона ‘благословив’ сам МВФ, бо ця історія про додаткові потреба прямо в Меморандумі виписана чорним по білому.
Словом, більше питань, ніж відповідей. Хоча, можливо, під час війни так і повинно бути.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки