MENU

Вчителі, трейдери та страховики: в кого відбере роботу ChatGPT

437 0

Вчителі, трейдери та страховики: в кого відбере роботу ChatGPT

Спочатку машини забрали роботу у "синіх комірців", а тепер дихають у спину "білим". Конкурентне середовище та можливе витіснення з ринку деяких професій наразі створює ChatGPT зі своїми інструментами штучного інтелекту (ШІ).

Про це пише The Economist, передає ТСН, інформує UAINFO.org.

Нещодавнє дослідження OpenAI, з'ясовувало потенціал автоматизації 1 016 професій. Якщо програмне забезпечення, таке як GPT-4 від OpenAI, було здатне скоротити час, необхідний людині для виконання завдання, принаймні вдвічі, без зниження якості його виконання, то завдання вважалося готовим до заміни людського ресурсу ШІ.

Також вони з'ясували, що 80% американців могли б виконувати принаймні 10% своїх робочих завдань за допомогою передових інструментів штучного інтелекту. Ця цифра зростає до 50% завдань для приблизно 19% працівників.

Читайте також: Європарламент планує жорстко врегулювати використання штучного інтелекту, – FT

Галузі, які найбільше ризикують зазнати змін:

  • юридичні послуги, а також деякі сфери фінансової та страхової індустрії;
  • вчителі, особливо мови, літератури та історії.

Разом з тим не варто вважати, що ШІ чи інші технології здатні замінити людей. Адже під час подібних досліджень можуть бути не враховані деякі неявні навички в професіях, а людські якості, необхідні для деяких професій, такі як емпатія або харизма, можуть бути проігноровані.

Читайте також: Вперше у світі. На ChatGPT подадуть до суду через наклеп

Багатьом компаніям також може бракувати ІТ-архітектури або схильності до впровадження інновацій у сфері штучного інтелекту. А ті, хто впроваджує їх, стикаються з практичними та юридичними проблемами.

Наприклад, коли чат-боти не знають, що сказати, вони часто вигадують (хоча і люди теж). Такий "творчий" результат вони генерують, базуючись на суміші даних, отриманих з інтернету, що викликає гострі питання щодо точності, конфіденційності та інтелектуальної власності.

Тож попри всі позитивні дослідження, в реальному світі інструменти ШІ все одно потребуватимуть операторів. Це може навіть призвести до створення нових робочих місць.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

24 Канал


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини