Росіяни, ймовірно, змінили пріоритет: замість захоплення Бахмута готуються до контрнаступу ЗСУ, – ISW
Така зміна фокуса російської армії поставила найманців ПВК "Вагнер" у потенційно складне становище.
Міноборони Росії змінило пріоритет на полі бою, перемістивши оперативний фокус із захоплення Бахмута на підготовку до українського контрнаступу. Про це йдеться в звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Зазначається, що така зміна фокуса російської армії поставила найманців ПВК "Вагнер" і її засновника Євгена Пригожина у потенційно складне становище.
Читайте також: Місто у вогні: сили спецоперацій показали відео обстрілу Бахмута запалювальними боєприпасами
Аналітики зазначають, що на оприлюднених відео, де Пригожин пригрозив нібито вивести "вагнерівців" із Бахмута, якщо вони не отримають необхідних припасів, видно "відчай і глибокий гнів" ватажка. При цьому, попри зміщення акценту з боку міноборони РФ, яке може серйозно поставити під загрозу здатність "Вагнера" ефективно діяти, найманці не припиняли спроб повністю захопити Бахмут, незважаючи на обмежений доступ до боєприпасів.
"Триваюча наполегливість "Вагнера" у Бахмуті йде в розріз із загальним уповільнення темпів російських наступальних операцій на інших напрямках в Україні, оскільки регулярна російська армія, здається, значною мірою переміщує фокус, щоб підготуватися до довгоочікуваного українського контрнаступу", - йдеться в повідомленні.
Експерти зазначають, що втрати, понесені "Вагнером" у Бахмуті, поряд з імовірною депріоритезацією зусиль з боку міноборони Росії, можуть поставити Пригожина та "вагнерівців" у особливо погане становище.
"Наразі невідомо, чи дійсно Пригожин має намір вийти з Бахмута 10 травня, чи він зробив цю заяву в останній відчайдушній спробі заручитися підтримкою міноборони. Якщо "Вагнер" таки відійде, то їм, імовірно, знадобиться обладнання російського МО для захисту та полегшення відступу", - йдеться в звіті.
Крім того, вважають аналітики ISW, російським військовим бракує резервів, необхідних для укомплектування позицій, які найманці "Вагнера" можуть залишити в Бахмуті.
"Масштабні втрати, понесені ПВК "Вагнер" у Бахмуті заради тактичних здобутків, а також загальний перехід російських військових до більш обережної позиції, готуючись до оборонних операцій, схоже, пропонують українським силам можливості для плідних контратак у різних районах спереду", - вважають у ISW.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки