MENU

Хотіли розстріляти: дивовижна історія захисника Маріуполя, який двічі був у полоні росіян

671 0

Хотіли розстріляти: дивовижна історія захисника Маріуполя, який двічі був у полоні росіян

Серед 45-ти захисників та захисниць Маріуполя, яких Україна змогла повернути з російського полону напередодні, 6 травня, було звільнено уродженця Макіївки Євгена Чуднецова, для якого це звільнення стало вже другим.

Вперше у полон воїн "Азова" на псевдо "Чудік" потрапив під час Широкинської операції у 2015-му, у неволі він пробув понад два роки, вдруге ж його полонили під час виходу захисників України з "Азовсталі". Вражаючу історію незламного воїна розповіла користувачка Facebook Ганна Ковальська, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Мала батьківщина Євгена Чуднецова окупована Росією з далекого 2014 року. Тож не дивно, що воїн ще на початку російської агресії проти України став на захист рідної землі – автоматником у полку "Азов". 

Він брав участь у складі ударно-штурмової групи під час боїв під Широкиним на Приазов'ї, тоді й потрапив у полон.

Читайте також: "Показували відрізані голови побратимів": звільнений воїн ЗСУ розповів про полон у "вагнерівців"

"В останній день ми варили суп, почався сильний обстріл. Тоді ми роз’їхалися. Усе було дуже хаотично, – "Азов" уперемішку з сепаратистами. По БТРу, в якому він їхав, поцілив танк. Женя та багато людей з його полку отримали осколкові поранення і контузії. Коли його взяли, він був не мав змоги оборонятися", – пригадував обставини, за яких Євген потрапив у полон, його побратим.

У полоні над воїном окупанти влаштували справжнє судилище.

"Там йому дали 30 років колонії, "прокурор днр" вимагав розстріляти. "Я був квінтесенцією світового зла: з добробату, місцевий, із татуюванням тризуба", – пояснював Євген", – пише Ковальська.

Вирвати Євгена з ворожого полону вдалося в 2017 році. За час, поки він перебував у полоні, померла його мама.

Сам боєць розповідав, що  життя йому врятувало татуювання.

"Вижив завдяки татуюванню. Вони шукали шеврон, смикнули – а в мене тризуб, "чорне сонце" на плечі. Схопилися за голову і кажуть – ми тобі зараз це з рукою відріжемо. Потім один по рації повідомив: взяли всього розтатуйованого азовця. Ті кажуть: везіть у Донецьк. Спочатку на емоціях і ножем тицяли, і казали, що розстріляють. Потім заспокоїлися", – розповідав згодом він.

Тоді захисникові загарбники плоскогубцями повибивали зуби, били, поламали ребра, гасили недопалки об його голову, застосовували тортури струмом і намагалися зламати морально. Однак зазнали невдачі: після звільнення з полону та короткої реабілітації Євген знову повернувся у рідний підрозділ.

Читайте також: Прогоріли навіть кістки: офіцер ЗСУ отримав опіки, для яких немає класифікації. ВІДЕО

Після підписання нового контракту служив начальником медслужби батальйону.

"Насамперед я стрілець, у другу – парамедик. Тобто ти звичайний боєць, але якщо щось трапляється, то надаєш медичну допомогу – витягуєш людей із поля бою", – пояснював "Чудік".

Коли ж його у 2020-му запитали, що б він змінив, якби зміг повернутися у минуле, Євген коротко відповів: "Взяв би більше набоїв".  

Після початку повномасштабного вторгнення Євген  брав участь у обороні Маріуполя та "Азовсталі". Тоді й потрапив у полон удруге. І через рік неволі знову вдихнув повітря свободи 6 травня, у ході останнього обміну полоненими.

Нагадаємо, напередодні, 6 травня Україна повернула з полону 45 своїх захисників та захисниць. Усі вони брали участь в обороні Маріуполя та "Азовсталі".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини