США готують чорноморський "удар" по Росії, який зачепить і Китай
США у співпраці з союзниками та партнерами планують на майбутнє посилити стримування Росії у Чорноморському регіоні. Для цього поводитимуться спільні навчання й обмін інформацією.
Підготовку чорноморського так званого удару по країні-агресорі, який також зачіпає Китай, передбачає американська стратегія національної оборони. Про нього розповіла помічниця глави Пентагону з питань стратегії, планів і можливостей Мара Карлін у відеозверненні до учасників Форуму безпеки Чорного моря і Балкан в Бухаресті, інформує UAINFO.org з посиланням на "Укрінформ".
"Ми надалі заохочуємо поглиблення взаємодії між чорноморськими союзниками та партнерами з метою стримування, а також захисту від поточної агресії Росії в Україні та в ширшому Чорноморському регіоні", – сказала вона.
Читайте також: Росія втратила в Україні військо чисельністю, як сукупність армій 16 країн НАТО
Дипломатка зазначила, що така взаємодія передбачає розширення обміну між партнерами наявною інформацією про ймовірні загрози з боку РФ. Це необхідно для узагальнення оцінки ситуації в морській сфері та за її межами, що передбачає Стратегія нацоборони США.
"Нарощування стримування, а відтак його підтримка дозволить Штатам впоратися з Китаєм – постійним викликом для нашої країни – і Росією, яка в стратегії визначена як "гостра загроза", – пояснила Карлін.
Також вона заявила, що в цей час НАТО стежить за тим, щоб у держави-терориста Росії не виникало не те, що планів, а навіть думок про напад на будь-яку країну-члена Альянсу.
Читайте також: Окупанти, ймовірно, вже вивозять речі з Севастопольських бухт, – Гуменюк
Задля цього союзники вже подвоїли (до восьми) кількість натовських бойових груп на східному фланзі. На сьогодні в Європі перебуває понад 100 тисяч американських військових. Така єдність, підкреслила представниця Міноборони США, є ключовим компонентом для стримування російської агресії.
За її словами, Штати з партнерами по НАТО також продовжать співпрацювати щодо Чорноморського регіону над модернізацією у військовій сфері з метою протидії воєнній загрозі з боку РФ. Зокрема й шляхом посилення позицій та проведення військових навчань.
Мара Карлін каже, що безпека Чорноморського регіону буде вимагати спільного підходу до зміцнення оборонних можливостей, виявлення та запобігання загрозам, посилення боєготовності й стійкості, серед іншого, й проти російських кібератак.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки