Виснажені фаталісти. Чому українці під час обстрілів не хочуть іти до укриттів
Останнім часом росіяни здійснюють більшість своїх атак вночі, коли люди ще менш охочі кудись виходити із власного помешкання. Втім до бомбосховищ українці йти не поспішають. Чому співгромадяни обирають ризик, в інтерв'ю NV розповіла Маріанна Ткалич, професорка психології та директорка дослідницької лабораторії Рейтинг Лаб, інформує UAINFO.org.
«Так, я особисто знаю багатьох, хто не ходить ні до яких бомбосховищ. Але ми можемо собі інше питання поставити: чи можете ви назвати велику кількість українців, які роблять регулярний чек-ап свого здоров’я і відповідально до цього ставляться?» — наводить приклад експертка.
«Таке наше філософське ставлення до життя», — стверджує вона. — «У нас така особливість, що ми трохи фаталісти… А згадайте „ковід“ — що, багато людей пішли щепитися? Які тут бомбосховища».
З іншого боку, не у всіх під домом є бомбосховище, як, наприклад, в Ізраїлі, звертає увагу Ткалич. «Там зовсім інша інфраструктура. У нас декому до бомбосховища йти 15−20 хвилин. Або це підвал у будинку, який теж може завалитися. Тож найпростіше зіслатися лише на нашу безвідповідальність, але, я думаю, що це запитання і до адміністрацій, і до влади», — зазначає психологиня.
Хибного відчуття безпеки додає засилля телеграм-каналів, які відразу сповіщають, що й куди летить, і це дуже розслабляє. «Бо ти сидиш собі, п'єш каву, якщо прочитав, що ракети летять не до тебе, а в зовсім інший регіон, хоча повітряна тривога оголошена», — зазначає Ткалич.
«І адаптація теж дається взнаки», — додає вона.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки