Японці розучилися посміхатися через носіння масок, тепер їм потрібні уроки посмішок
Епідемія коронавірусу дала несподівані наслідки в Японії.
За час коронавірусної пандемії японці настільки звикли носити маски, що деяким з них тепер потрібні спеціальні курси, які допомагають відновити втрачений навик посміхатися. Про це пише Sky News, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Видання зазначає, що ще до пандемії багато японців активно користувалися медичними масками в періоди сезонного грипу та сезонної алергії. Коли носіння масок стало обов'язковим, слухняні японці зовсім припинили виходити на вулицю без маски, що тривало більш як три роки.
Читайте також: Жителька Китаю прийшла додому з роботи та виявила у квартирі скорботних навколо труни
Коли уряд нарешті скасував рекомендацію носити маски в березні, деякі японці зрозуміли, що забули, як обійтися без цього аксесуара. Тепер в країні стали дуже популярні послуги "інструктора з посмішки", що для японської культури показної ввічливості і доброзичливості виявилося дуже важливо.
Подібними послугами користуються в основному молоді люди, яких інструктор вчить розтягувати куточки рота пальцями, стоячи перед дзеркалом. Один такий урок коштує 7700 ієн (майже 55 доларів, або трохи більше ніж 2 тисячі гривень).
Інструктор з посмішок Кейко Кавано зазначає, що японці менш схильні посміхатися, ніж люди на Заході, це тенденція, яка лише погіршилася через необхідність носіння масок.
"Я думаю, що людям все більше потрібно посміхатися. У культурному плані посмішка означає, що я не тримаю в руках пістолет і не представляю для вас загрози", — заявила вона.
Читайте також: Британка впоралася із втратою чоловіка за допомогою сексу з незнайомцями
Проведене в травні опитування показало, що 55% японців продовжують носити маски так само часто, як і в період пандемії, попри скасування карантинних вимог. Ще 8% навпаки зовсім перестали носити маски. Решта - носять їх час від часу.
Слід зазначити, що уроки посмішок - це не новомодний винахід. Подібні послуги існують в Японії вже багато років, але тепер отримали додаткову популярність.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки