MENU

"Залізний" Залужний: сім фактів з життя легендарного головнокомандувача

1180 0

"Залізний" Залужний: сім фактів з життя легендарного головнокомандувача

8 липня Валерій Залужний, якого неодноразово "вбивала" російська пропаганда, відзначає ювілей.

8 липня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, відомий у всьому світі як "залізний генерал" Залужний, відзначає своє 50-річчя. На честь ювілею УНІАН зібрало цікаві факти з його життя і кілька цитат генерала про найголовніше, інформує UAINFO.org.

Провів дитинство в гарнізонах

Валерій Федорович Залужний народився в Новограді-Волинському (нині Звягель) Житомирської області, в сім'ї військових. Своє дитинство він провів у гарнізонах, тому мріяв стати військовим. 

У школі (навчався він у рідному місті) Залужний не був відмінником - за словами його вчительки, навчався на трієчки, але був дуже старанним і завжди все тримав у порядку.

Навчався в "бурсі"

Після школи Валерій Залужний вступив до Новоград-Волинського машинобудівного технікуму, або, як його називали тоді, "бурси". За словами Залужного, сам не знає навіщо. І тільки по закінченню технікуму пішов в Одеське вище командне училище, яке закінчив з відзнакою. Потім навчався в Національній академії оборони - її закінчив із золотою медаллю, а також в Національному університеті оборони імені Івана Черняховського - теж закінчив з відзнакою і був нагороджений перехідним мечем королеви Великобританії. У 2020 році Залужний став магістром міжнародних відносин Острозької академії.

Воював в АТО

Валерій Залужний пройшов кар'єрний шлях від командира взводу і роти до командира батальйону. З 2007-го по 2009 рік він - начальник штабу і перший заступник командира 24-ї окремої механізованої бригади 13-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ у Львівській області. З 2009-го по 2012-й командує 51-ю окремою механізованою бригадою.

Війна для Валерія Залужного почалася в 2014-му - його призначили на посаду заступника командира сектора "С" в зоні АТО в Донецькій області. У боях під Дебальцевим він командував батальйоном.

Читайте також: "Батько наш Залужний, ЗСУ – сім'я": українські воїни зворушливо привітали "залізного генерала" з 50-річчям. ВІДЕО

У 2017-му Залужний отримав звання генерал-майора, але продовжив службу на передовій. У 2018-2019 роках - був першим заступником командувача Об'єднаних Сил - начальником штабу ООС. У 2022-му указом президента Залужному було надано звання генерала. З липня 2021 року - Головнокомандувач ЗСУ. 

"Залізний генерал" і один зі ста найвпливовіших людей

Американське видання Politico назвало Залужного "залізним генералом". Його охарактеризували як найяскравішого представника нового покоління українських військових і легендарну постать в історії України.

У травні 2022 року головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний увійшов до списку 100 найвпливовіших людей року за версією журналу Time. Він став першим українським військовим, хто з'явився на обкладинці журналу.

Пожертвував мільйон доларів для ЗСУ

У 2023-му Залужний отримав спадщину - громадянин США українського походження Грегорі Степанець залишив Валерію 1 млн доларів. Грегорі не був родичем генералу, тому спадок став несподіванкою для Залужного. Не роздумуючи, він направив всі гроші на спецрахунок Національного банку України для збору коштів на потреби армії.

Вулиці на честь генерала

На честь "залізного генерала" в Україні названі дві вулиці. Одна - в місті Покров Дніпропетровської області, друга - в смт Стара Синява в Хмельницькій області.

Батько двох дочок і пристрасний мандрівник

Валерій Залужний одружений. Дружина Олена до війни працювала фінансистом у банку. У шлюбі вони понад 20 років, у них дві дочки. Старша дочка пішла по стопах батька і служить в Київському гарнізоні, молодша - навчається в медуніверситеті.

Читайте також: Залужний різко висловився про ядерну загрозу РФ: "Ну що нам, здаватися?"

Валерій Залужний обожнює походи та поїздки по Україні, куди раніше завжди вирушав разом з дружиною.

Валерій Залужний - цитати генерала про найголовніше

  • Нам усім важко, дуже важко. Але вже ніколи не буде соромно.
  • Немає правильних слів або відповідних моментів, коли мова йде про втрати. Бо це зламані долі конкретних людей, які для своїх рідних були цілим Всесвітом. На жаль, герої вмирають. Вони отримують вічне життя і вічну славу, залишаються нашим духовним орієнтиром і прикладом для прийдешніх поколінь українців. Але їх більше немає для тих, кому вони потрібні живі.
  • Єдність - наша головна зброя.
  • Ми знищимо всіх, хто зі зброєю прийде на нашу землю - добровільно або через мобілізацію. Тримаємо стрій! Перемога за нами!

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини