Ігнат розкрив, як будуть застосовувати F-16 в Україні
Вони будуть розосереджені по всіх аеродромах України та злітатимуть у разі нападу агресора.
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що головним завданням західних винищувачів F-16 буде захист усередині повітряного простору України. Першочергово йдеться про убезпечення об'єктів критичної інфраструктури та атомної енергетики від дронових і ракетних атак, інформує UAINFO.org.
В ефірі "24 каналу" він розповів, що F-16 будуть розосереджені по всіх аеродромах України. У разі повітряного нападу, вони злітатимуть і знищуватимуть загрозу.
За словами речника, нова бойова авіація забезпечить значну перевагу на тимчасово окупованих територіях, де зараз панують літаки ворога.
Читайте також: Експерт відповів, яке озброєння негайно потрібне Україні на фронті
"Ракети HARM, які зараз перебувають на наших літаках МіГ, будуть утричі, а то й учетверо ефективніше використовуватися. Тобто є можливість управління ними з літака напряму. Зараз МіГ просто скидає цей HARM і він летить у заданий район - це обмежена функція цих ракет", - пояснив Ігнат.
Він зазначив, що F-16 допоможуть боротися і відганяти авіацію противника, а також не дасть йому застосовувати керовані авіабомби та завдавати ударів по українських наземних цілях ракетами класу "повітря - поверхня". Крім того, західна авіація дозволить захистити Чорне й Азовське моря, зокрема, припортову інфраструктуру, що сприятиме зерновій угоді. Також на озброєнні F-16 є ракети "Гарпун", які здатні знищувати надводні цілі.
Читайте також: Скільки винищувачів треба Україні, щоб отримати перевагу в небі: Ігнат назвав конкретну цифру
"Літак настільки цільовий, що його хочеться якнайшвидше і використати там, де вирішить військове керівництво", - наголосив Ігнат.
Нагадаємо, частина українських військових Повітряних сил вже розпочала підготовку на літаках F-16. Йдеться не лише про пілотів, а й про інженерів, офіцерів бойового управління тощо. Наразі навчання проходять у Данії. Очікується, що навчання проводитимуться і в Румунії.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки