MENU

Системна проблема: на МКС втретє за рік "потекла" російська секція

287 0

Системна проблема: на МКС втретє за рік "потекла" російська секція

У понеділок в російській частині Міжнародної космічної станції (МКС) стався вже третій за останній рік витік теплоносія, що ставить під сумнів надійність космічної програми Росії.

Про це повідомляє видання phys.org, інформує  UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Зазначається, що в офіційній прямій трансляції Національного космічного агентства США (NASA) зі станції було видно пластівці замерзлої охолоджуючої рідини, яка розбризкується в космос. Факт витоку підтвердився в радиопереговорах між наземним штабом управління польотом та астронавтами.

"На модулі "Наука" російського сегменту МКС стався витік теплоносія із зовнішнього (резервного) контуру радіатора, який був доставлений на станцію у 2012 році. Основний контур терморегулювання модуля працює в штатному режимі і забезпечує комфортні умови в житловій зоні модуля. Екіпажу та станції нічого не загрожує", – повідомила пізніше прес-служба "Роскосмосу" та запевнила, що інцидент не вплинув ані на діяльність екіпажу, ані на наукові експерименти, що проходять на станції.

Пізніше NASA теж запевнило, що "екіпаж на борту ніколи не був у небезпеці", і що витік стався з резервного радіатора "Науки".

"Первинний радіатор на "Науці" працює нормально, забезпечуючи повне охолодження модуля, не впливаючи на екіпаж або роботу космічної станції", — повідомили в NASA, додавши, що екіпаж "в якості запобіжного заходу попросили закрити віконниці на вікнах сегменту США", аби уникнути їх забруднення.

Витоки на російській частині МКС

Цей витік теплоносія з російської сторони МКС є вже третім за рахунком протягом останнього року. 

Так, 15 грудня 2022 року камери NASA на станції зафіксували ефектну картину того, як білі частинки, схожі на сніжинки, протягом кількох годин вилітали з задньої частини пристикованого до станції російського корабля "Союз МС-22". Ймовірною причиною цього називали зіткнення з мікроскопічним метеоритом, якій міг пошкодити корабель.

Через цю несправність космічний корабель довелося позапланово відправити на Землю в автоматичному режимі без екіпажу та прислати йому на заміну інший. У результаті двом росіянам і американському екіпажу довелося затриматися на МКС кілька зайвих місяців.

Ще один подібний витік стався у середині лютого на російському вантажному кораблі "Прогрес МС-21", який був пристикований до МКС із жовтня 2022 року.

Третій витік за рік ставить під сумнів версію з мікрометеоритами і наштовхує експертів на думки, що це може бути якась системна технічна проблема саме у росіян.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини