MENU

"Два тижні без війни": в рамках спільного греко-американсько-українського проекту 40 дітей з України здійснили освітню екскурсійну подорож до Греції

125 0

"Два тижні без війни": в рамках спільного греко-американсько-українського проекту 40 дітей з України здійснили освітню екскурсійну подорож до Греції

Психологи відзначають, що війна неабияк вплинула на дитячу психіку. У дітей так само як і у дорослих виникає страх смерті, переживання за близьких, тривожність. Поміж тим саме малечі важко осмислити ці відчуття та впоратися з ними. Але разом з тим дітям набагато легше перемикатися на позитив та шукати для себе нові сенси, тим самим відволікатися від постійної тривожності та поганих думок. Саме тому їм обов’язково необхідно відпочивати від війни.

Для цього і був створений спільний греко-американсько-український проект «Два тижні без війни». Цього року його метою було організувати освітню екскурсійну подорож для 40 українських дітей в рамках англомовної програми до дитячого табору Святої Катерини в Греції.

Ласкаво просимо до країни міфів та легенд

 «Проект реалізувався і торік. Тоді завдяки сприянню греків відпочили та пройшли реабілітацію 467 дітей з України у 18 таборах, які розташовані по всій території Греції.

До речі, чому саме Греція? В Афінах працює благодійна організація «Український дім», який очолюють Ірина та Олександр Бортники. Ми з ними почали співпрацювати в плані гуманітарної допомоги. Вони направляли в Україну дуже хороші гуманітарні вантажі. І одного разу ми підняли тему відпочинку українських дітей. Тоді Бортники почали комунікувати з посольством України в Греції, спілкуватися з грецькою владою, шукати фінансування. Ну і пішло-поїхало. Повторюсь, торік нам вдалося вивезти на відпочинок 467 дітей з Бучанської громади», - розповідає волонтерка  ГО «Інститут свободи слова» Оксана Шахматенко.

Цього року на відпочинок відправили 40 дітей з Бучанської громади. Це і діти військових, ВПО, загиблих під час війни військовослужбовців та цивільних, з малозабезпечених та багатодітних родин, ті, чиє житло буде знищено внаслідок військових дій, напівсироти, обдаровані діти.

Та цього разу мова йшла не тільки про відпочинок, а й про навчання. Дітлахи відправились у табір Святої Катерини у місті Камена Вурла. Саме тут маленькі українці змогли вдосконалити свої навички володіння англійською мовою. До речі, ця програма фінансується Держдепом США через американське посольство у Греції.

«Дітей зустрічали дуже тепло, їм приділяли максимум уваги. Тож вони залишились на повному позитиві, задоволені та вдячні за ці канікули. Уявіть, їм сподобалось настільки, що вони навіть не хотіли покидати табір. А ще батьки дітей щиро вдячні організаторам за цю чудову можливість.

Відпочинок в цьому чудовому таборі став можливим завдяки фінансовій підтримці Посольства США в Греції, а також підтримці Посла України в Греції Сергія Шутенка, директора департаменту консульської служби МЗС Горяйнова Романа, радника з консульських питань України в Греції Ганни Тіщенко, префектури Середньої Греції, губернатора Центральної Греції Фаніса Спаноса, Митрополита Фтіотіда Симеона, радника губернатора Центральної Греції Рулі Кехрі, засновників ГО "Філакто" Ірини та Олександра Бортник, Управління соціальної політики Бучанської міської ради.

Логістичні витрати на цей проект взяли на себе: БФ "Разом у майбутнє ЮА", DELL LOY HANSEN FAMILY FUNDATION, БФ "Надія по всьому світові", Олександр Бортник, Денис Васильєв, King Choice IT Recruitment agency (Павло Король).

Хочеться висловити особливу подяку адміністрації табору Святої Катерини за їхню гостинність, доброзичливе ставлення та відмінне харчування.

Ми також хочемо подякувати транспортній компанії Svit Bus за забезпечення комфортної та безпечної поїздки», - зазначила Оксана Шахматенко.

До речі, за словами волонтерки на наступний рік для українських дітей виділено 200 місць в різних таборах Греції.

Вітамін D, англійська, прекрасні Афіни та мальовнича Камена Вурла

Місто Камена Вурла, в якому і знаходиться табір Святої Катерини, розташоване на березі Егейського моря, в ста шістдесяти кілометрах від Афін. Це знаменитий грецький курорт, який славиться неймовірними пейзажами, можливістю оздоровитися на цілющих радонових джерелах. А ще це батьківщина Геракла.

Тож розповімо трохи про те, як маленькі українці відпочивали та навчалися у цьому прекрасному місці.

«У будні дні з 9 до 12 години діти мали заняття з англійської мови, удосконалювали свої навички, розучували сценку, а також вивчили дві пісні, які потім продемонстрували на концерті перед важливими гостями.

Вдень вони мали вільний час, купання у морі. З 17 до 20 години до дітлахів прихили соціальний педагог, який розмовляв з ними про ментальне здоров’я, та викладач фізичної культури. На території табору є багато спортивних локацій: тут вам і столи для пінг-понгу; футбольне, баскетбольне, волейбольне поля. Тож для дітей проводили різноманітні турніри. Навіть зі стрільби з лука!», - розповідає керівник групи Ірина Марченко.

До речі, до діточок в таборі завітали Губернатор Греції Фаніс Спанос, Посол США в Україні Джордж Цуніс та аташе з питань освіти пані Сані Сурендра, Посол України в Греції Сергій Шутенко, Митрополит Фтіотиди пан Симеон та директор освіти пані Елена Бенйаті. Під час цих зустрічей діти з України продемонстрували свої знання англійської мови, співали, танцювали та розігрували сценки.

Ну і трохи про розваги. На вихідних маленькі українці мали безліч цікавих екскурсійних програм. Вони відправились у прекрасні Афіни, де відвідали музей Акрополя, музей Спарти, стадіон «Олімпіакос», мали екскурсію у самій Каменій Вурлі (звісно завітали до місцевих термальних джерел) та побували у місті Ламія.

«Діти залишились дуже задоволеними цією поїздкою. Нас дуже тепло приймали, ні в чому не відмовляли та приділяли дуже багато уваги», - констатувала Ірина Марченко.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини