MENU

Єдиний реєстр військовозобов’язаних уже працює: адвокат пояснив, які дані туди потрапляють

2005 0

Єдиний реєстр військовозобов’язаних уже працює: адвокат пояснив, які дані туди потрапляють

Адвокат також розповів, чи можливо через реєстр розсилати повістки.

В Україні запрацював єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних і призовників, який містить інформацію про кожного військовозобов'язаного громадянина. Він наповнений уже на 90%. Адвокат Ростислав Кравець у коментарі ТСН розповів, що в реєстрі є дані про місце проживання, про освіту, інформація з податкової тощо, інформує UAINFO.org.

“Практично вся інформація, яка є в “Дії”, є в цьому реєстрі також. Ну, і також інформація про здоров’я, вакцинацію й таке інше. Тобто фактично це створений такий єдиний електронний реєстр, в який помістили всю інформацію про громадян України”, – розповів адвокат.

Якщо військовозобов'язаний, наприклад, придбав автомобіль або став на облік до центру зайнятості – ця інформація також, ймовірно, потрапить до єдиного реєстру. Однак, за його словами, точно невідомо, як її будуть туди інтегрувати.

Читайте також: На який термін можна отримати відстрочку від мобілізації в Україні: відповідь військкомату

“Що стосується Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, звичайно, ця інформація їм нічим не допоможе. Я думаю, що мета цього реєстру зовсім в іншому, створення такої “мегабази” з інформацією на кожного громадянина України. Навіщо це – ми можемо лише припускати. Об’єктивно, ця інформація для військового обліку абсолютно не потрібна. І прикладів таких “мегареєстрів” у жодній країні немає, крім України”, – каже Ростислав Кравець.

Адвокат вважає, що за допомогою такого реєстру стало можливим відслідковувати діяльність і місцеперебування військовозобов’язаних. Адже держателі реєстру, Міністерство оборони, ТЦК СП та інші, можуть отримувати інформацію від міграційної служби стосовно будь-яких реєстрацій особи.

“Поки функції надсилання повісток в реєстрі немає. Аналогічна система є в Російській Федерації, “Госуслуги” в них називається, через неї надсилають електронні повістки. Українська система не встановлюється на жодні мобільні пристрої. А що стосується повідомлень через “Дію”, це законодавством не врегульовано”, – розповів адвокат.

Читайте також: Утримували, били та морили голодом цивільного: під Львовом затримали двох працівників ТЦК

Для того, щоб надсилати електронні повістки, необхідно закріпити за кожним громадянином офіційну електронну адресу та номер телефону, наголошує адвокат.

“Як у банках фінансовий номер прив’язують. Інакше це не має жодного сенсу. Але я вважаю, що це буде доволі сумнівним повідомленням про виклик до ТЦК та СП”, – каже Ростислав Кравець.

Наразі повістка вважається врученою, якщо за документ власноруч розписався той, кому вона виписана.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини