Що станеться з мозком, якщо перестати читати книги: три наслідки, що жахнуть
У сучасному світі цифрових технологій читання книг для багатьох людей здається звичкою, що помирає. Згідно з опитуванням Info Sapiens, у 2023 році лише 17% українців читають книги щодня.
Портал Why the Book Wins упевнений, що різноманітні цифрові платформи програють книгам і не можуть повністю замінити їх, а відмова від читання загрожує людині негативними наслідками, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Що може відбутися, якщо ви не читатимете книги
1. Розумовий застій.
Якісна література – і художня, і наукова – відкриває для читача нові ідеї, погляди та знання. Коли ми перестаємо впізнавати нове й обмежуємося лише тим "набором", який вже маємо, це призводить до розумового застою.
Читання розвиває словниковий запас, що допомагає людині в комунікації, а також є тренуванням для мозку.
2. Підвищений стрес і проблеми з психічним здоров'ям.
Експерти-психологи кажуть, що читання книг можна розглядати як терапевтичну діяльність, воно знижує стрес і сприяє психічному благополуччю. Якщо включати читання у щоденний розпорядок дня, людина навчається організованості, а це допомагає знизити тривожність.
Багато книгоманів погодяться, що час, проведений за гарною книжкою, "перемикає" мозок, допомагає уникнути тиску повсякденного життя, дозволяє розслабитися й відпочити.
3. Обмежена уява й емпатія.
Хороша книга має викликати в читача емоції – і вони можуть бути як позитивними, і негативними. Наприклад, ви можете щиро ненавидіти злого персонажа, переживати через події, вигадані автором, або просто співпереживати головному герою. Книги дозволяють людям здобути додатковий емоційний досвід, допомагають розвивати емпатію.
Без читання наша уява може стати обмеженою, а наша здатність співпереживати іншим – погіршитись.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки