Василь Лаптійчук: "Бізонія", або "38 паралель" для України
По правді, росіяни, дійсно, не хотіли війни – вони мріяли захопити Україну "мирно", політично, безкровно, а вже потім, отримавши контроль над територією й усіма органами влади, традиційно пролити кров десь так, як вони це зробили рівно сто років тому.
Було б недостатньо крові активістів і арештів незгодних, у Москві завжди є інші перевірені віками способи приборкання націй, що потрапили в обійми росіян. Війна – це дорогий і вимушений спосіб. Росіяни, традиційно, відомі герої не війни, а репресій проти мирного населення. Лавров у перші місяці війни так щиро й закликав країни Заходу: "Заставьте Украину прекратить сопротивляться!".
Про це на власній сторінці у Facebook пише експерт з питань зовнішньої безпеки та російсько-українських відносин.Василь Лаптійчук, інформує UAINFO.org.
Кремль і досі не втратив надії на пацифікацію жертви руками країн Заходу. Втрати на фронті техніки й живої сили на рівні «10+ до 1» змушують росіян знову шукати «мирного» способу ліквідації України. Дипломатична та медійна машина РФ почала розкручувати нові «сценарії» війни: буквально, з нафталіну витягнуто повоєнний поділ Німеччини й Кореї. Проте є нюанс: порівняння, з точки зору історичної компаративістики, вочевидь некоректні.
Німеччина як переможений агресор 1945 року була спершу розділена країнами-переможцями на 4 сектори, які зрештою трансформувалися в дві зони (т. зв. бізонія): з одного боку зона відповідальності США, ВБ і Франції, а, з іншого, СРСР. Урешті-решт це призвело до утворення 1949 року двох НІМЕЦЬКИХ держав.
Ще цікавіше з Кореєю, яка була повністю анексована Японією 1910 року. У 1945 році Японія, яка під час ДСВ була членом альянсу держав-агресорів, була витіснена з Корейського півострова. Якщо не вдаватися в деталі, то протягом др. пол. 40-х острів по 38 північній паралелі Корею було поділено на «проамериканську» й «прорадянську» частини. Війна 1950-1953, коли з південного боку воювало 17 країн під егідою РБ ООН, а, з іншого, КНДР, КНР і СРСР, не змінила цього кордону. Корейський півострів і корейський народ було розділено на дві КОРЕЙСЬКІ держави.
У обох випадках при розподілі країн було збережено їхній етнічний склад і культурну самобутність. Ніхто їх не «денацифікував», не міняв походження й історії. Не забороняв етнічної мови й, відповідно, не нав’язував мови переможця. Адміністрація всіх рівнів у обох випадках – національна. Релігія – традиційна, без грубого втручання й прагнення підпорядкувати духовне життя якомусь іноземному центрові. Репресії за національною ознакою – відсутні (лише за ідеологічною й лише там, де залишився патронат Москви). Такий розділ завжди залишає шанс до повернення нації до єдиної держави, чим і скористалися німці 1990 року. На Корейському півострові також триває дискусія щодо можливості об’єднання двох частин одного народу.
Тобто, ситуація з німцями й корейцями аж ніяк не підходить до накладення схеми на ситуацію в Україні. По-перше, ми не були і не є агресором. По-друге, нас ніхто ще не завоював, аби ділити. По-третє, і це найголовніше, у випадку гіпотетичного поділу України будь-яка частина, яка опиниться під контролем РФ, буде «денацифікована», як це зараз відбувається в кожному захопленому російськими окупантами населеному пунктові. Фактично, кожне село, яке залишиться росіянам, стане навічно втраченим для українського народу. Відчуйте різницю й збагніть небезпечність, недоречність і безглуздість порівняння ситуації з російсько-українською війною й ситуацією в Німеччині й Кореї.
Цього разу Москва навіть не приховує планів ліквідації українців будь-де в Україні, куди росіяни зможуть зайти. Спалення українських книжок, заміна навчальних програм, надання всім російського громадянства й переведення суспільного життя на російську мову скрізь, куди дійшов російський чобіт, не має нічого спільного з повоєнним розділом Німеччини й Кореї. РФ не має жодного наміру «розділити» Україну, вона має твердий план зробити якомога більшу територію України територією Росії й припинити там життя українців. Уряд РФ зараз вживає посилених заходів, щоб кожна російська сім’я народжувала не менше 7-8 дітей, не лише для війни, але й з уваги на плановане Кремлем заселення окупованих територій етнічними росіянами. І, як відомо навіть з нещодавньої історії, це та саранча, яку потім можна буде випалити лише разом із землею…
Довідково.
Бізонія (від лат. bis - двічі й грец.- пояс, зона) - об'єднання британської і американської окупаційних зон у Німеччині 1946-48. Зони було об'єднано на порушення чотиристоронньої угоди (СРСР, США, Великобританії і Франції) щодо єдності Німеччини (див. Потсдамська конференція 1945). З червня 1946 починають формуватися сепаратні двозональні органи управління. 2.XII 1946 в Нью-Йорку було підписано остаточну угоду про створення Б. На Лондонській сепаратній нараді представників США, Великобританії і Франції у нім. питанні (1948) прийнято рішення про приєднання до Б. франц. зони окупації Німеччини і про утворення зх.-нім. держави (див. Федеративна Республіка Німеччини).
"38 паралель" — неофіційна назва кордону між КНДР і Південною Кореєю, що проходить приблизно по 38 паралелі північної широти.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки