MENU

Як побутова техніка шкодить котам і собакам: попередження вчених

715 0

Як побутова техніка шкодить котам і собакам: попередження вчених

Домашні тварини – це не лише радість та позитивні емоції, але й велика відповідальність. Часто господарі навіть не підозрюють, наскільки небезпечною для чотирилапих може бути звичайна, здавалося б, побутова техніка, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Тварини мають більш чутливий слух та вловлюють набагато більше звуків, ніж людина. Тож не лише гучний звук пилососа може нашкодити улюбленцю. Видання Inverse розповіло, яка побутова техніка може спровокувати проблеми зі здоров’ям у котів та собак.

Коти можуть чути частоти або висоту звуку до 64 000 Гц, а собаки – до 45 000 Гц. Людина, для порівняння, вловлює з 20 000 Гц.

У британському виданні Journal of Feline Medicine and Surgery було опубліковане дослідження. Вчені оцінювали потенційні причини судом у котів та визначали, що може спровокувати захворювання, яке називається котячими аудіогенними рефлекторними судомами.

Серйозні судомні напади виникали у котів внаслідок наступних різких звуків:

  • голосний дзвінок старого телефону;
  • падіння металевої ложки в керамічну миску;
  • постукування по склу;
  • тривале шелестіння паперу або поліетиленових пакетів;
  • набір тексту на клавіатурі комп’ютера;
  • голосне цокання язиком.

Рефлекторні судоми – набагато серйозніший стан, ніж може здатися на перший погляд. Тварини не просто лякаються гучних звуків – згодом це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Тестування показало, наскільки чутливим є слух тварин.

Інше дослідження, проведене у 2005 році також виявило, що навколишні лабораторні звуки можуть впливати на ендокринні та цикли сну тварин.

Кетрін Хоупт, почесна професорка поведінкової медицини Коледжу ветеринарної медицини Корнельського університету, зазначила, що тварини реагують на звукові сигнали та дзижчання. Invisible Fence, наприклад, привчає собаку залишатися в неогородженому дворі за допомогою нашийника, який відтворює певний звук, якщо собака наближається до визначених меж. Якщо собака переступає цей поріг, нашийник створює легкий електричний удар, утримуючи собаку від того, щоб покинути двір самостійно. Одним із небажаних наслідків, каже Хоупт, є те, що собака може почати лякатися й інших сигналів.

"Є деякі собаки, яким не подобаються звукові сигнали мікрохвильової печі. Тварини можуть сплутати звук приладу зі звуком свого нашийника", – зазначила науковиця.

На жаль, ми не можемо улюбленців абсолютно від усього, що їх лякає. Хоча ви можете вибрати тихіші пилососи або навіть пильно стояти біля мікрохвильової печі, поки вона веде зворотний відлік, та вимикати її до того, як вона почне голосно повідомляти про кінець процесу.

Спостерігайте, як тварина поводиться біля певних гаджетів і які звуки її лякають.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини