MENU

Через брак боєприпасів Україна намагається побудувати мільйон дронів на міні-заводах, – WSJ

721 0

Через брак боєприпасів Україна намагається побудувати мільйон дронів на міні-заводах, – WSJ

Через часті російські ракетні удари українські виробники безпілотників роблять свої підприємства маленькими для збереження секретності виробництва.

Як пише The Wall Street Journal, в умовах нестачі боєприпасів і не отримуючи додаткової військової допомоги від США, Україна намагається компенсувати це шляхом виробництва мільйонної армії FPV-дронів на потужностях маленьких підприємств, розосереджених по всій країні, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Видання зазначає, що будуть потрібні роки й мільярди доларів, перш ніж Київ зможе виробляти артилерійські та ракетні системи, необхідні йому у великих масштабах.

Читайте також: Київ покладає надії на дешеві дрони через зменшення фінансування з Заходу, – The Times

"Але безпілотники, які можна зібрати з деталей, доступних на комерційному ринку, і які коштують всього кілька сотень доларів кожен, порівняно дешеві та прості у виробництві. Зараз по всій Україні відкриваються саморобні заводи, які щомісяця випускають тисячі безпілотних літальних апаратів", - пише WSJ.

Як пише видання, через часті російські ракетні удари українські виробники безпілотників роблять свої підприємства меншими: по кілька десятків співробітників в одній будівлі, сподіваючись зберегти свою роботу в таємниці. При цьому більшість деталей виготовляються на 3D-принтерах.

Як пише WSJ, нині Україна виробляє 62 різних види безпілотників, і виробники працюють над новими моделями, які можуть літати далі, нести більш важкі боєприпаси та ухилятися від російських засобів РЕБ.

Читайте також: Технологічна війна: як Україна на фронті використовує штучний інтелект та що відомо про унікальні системи

The Wall Street Journal відвідав одне з таких підприємств, яке виробляє близько 3000 FPV-дронів на місяць і планує в майбутньому збільшити виробництво до 10 000 дронів на місяць. У компанії також планують розширити штат, але наймають тільки друзів і родичів нинішніх співробітників, побоюючись розкриття місця розташування заводу, що зробить його ціллю для російських ракет.

За словами гендиректора компанії, український уряд щомісяця закуповує близько половини безпілотників. Решту скуповують волонтери та місцеві органи влади й доставляють у військові частини.

Однією з найпопулярніших розробок компанії є 7-дюймовий дрон, здатний нести 1,3 кг вибухівки. Хоча він літає не дуже далеко, він більш маневрений і, що дуже важливо, дешевий. Проте, компанія розробила і більший ударний безпілотник, здатний нести близько 9 кг вибухівки. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини