MENU

Росіяни сподіваються на прорив: NYT назвав п'ять "гарячих точок" фронту

2031 0

Росіяни сподіваються на прорив: NYT назвав п'ять "гарячих точок" фронту

На деяких напрямках ворог зосередив угрупування військ, чисельність якого перевищує 100 тисяч.

Російські війська захопили давню українську фортецю Авдіївку, що стало першою великою перемогою Москви на полі бою після взяття Бахмута в травні минулого року. Втім, на фронті є п'ять великих точок, де Росія намагається прорвати українську оборону, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Як йдеться у матеріалі The New York Times, ситуація ускладнюється тим, що Україні не вистачає боєприпасів. Їй важко поповнити власні виснажені сили після двох років жорстоких боїв.

Авдіївка

Росія захопила українську фортецю. Нині місто зруйноване, але протягом більшої частини десятиліття український контроль над ним підривав критичні логістичні операції Росії.

Останніми тижнями російські війська прорвали критичну лінію постачання та створити загрозу оточення. Генерал Олександр Тарнавський, який керує військами на цьому напрямку, оголосив, що відступ українських сил - найкращий варіант. 

"У ситуації, коли ворог наступає на трупи власних солдатів з перевагою снарядів 10:1, під постійним обстрілом, це єдине правильне рішення", – зазначив генерал.

Читайте також: Чи загрожує українцям великий наступ росіян на Запорізькому напрямку: Дикий дав прогноз

Незрозуміло, наскільки росіяни зможуть розвивати наступ за межі Авдіївки, або наскільки добре українці побудували свої наступні лінії оборони. Але наступні великі населені пункти, де проживають десятки тисяч мирних жителів, знаходяться лише приблизно в 55 км на захід.

У боротьбі за Авдіївку було знищено близько 50 тисяч російських солдатів. За словами західних і українських офіційних осіб, десятки тисяч росіян були вбиті або поранені, але Росія постійно відправляла на "м'ясні штурми" інших.

"Навіть якщо лінія фронту стабілізується після того, як росіяни захоплять місто, його падіння дозволить російським військовим більш ефективно переміщати війська та техніку для наступів на інших напрямках", - пише видання.

Мар'їнка

Зруйноване місто тепер є базою для російських атак. Після двох років російських бомбардувань і боїв від Мар’їнки залишилися руїни. Але захоплення міста дозволило росіянам звернути увагу на ще одну важливу українську фортецю - Вугледар.

Минулого року росіяни неодноразово намагалися атакувати Вугледар з півдня і зазнали катастрофічних втрат, включаючи нищівну поразку в одній із найбільших танкових битв війни.

Читайте також: "Зараз це інша війна": ЗМІ оцінили ймовірність нового прориву окупантів після захоплення Авдіївки

Але коли Мар’їнка під контролем, росіяни атакують Вугледар з півночі. Зараз вони просуваються через село Новомихайлівка, що приблизно за 13 миль на північний схід.

Солдати, які воюють у районі Вугледара, сказали, що падіння Авдіївки, що в 88 милях на північний схід, швидше за все, звільнить російські сили для посилення атак з півночі.

Роботине

Росія прагне скасувати найбільші досягнення України минулого року та повернути Роботине Запорізької області. На цьому фронті російські військові зосередили більше військ, ніж в Авдіївці.

"Схоже, що росіяни поставили собі за мету штурмом добитися там якогось успіху, як вони намагаються це зробити в Авдіївці", - сказав речник українських військових, які воюють на півдні, Дмитро Ліховий.

Кремінна

Росія тисне на Кремінну, щоб повернути міста на північному сході, які вона втратила наприкінці 2022 року. Внаслідок вдалого контрнаступу росіяни втратили контроль над понад 500 населеними пунктами на площі 11 000 квадратних кілометрів - вони ведуть боротьбу, щоб спробувати повернути їх.

Читайте також: Окупанти не виснажені: начальник штабу "Азов" розповів про те, що буде "після Авдіївки"

Минулого року невелика територія переходила з рук в руки, незважаючи на інтенсивні бої в лісосмугах уздовж фронту на цьому напрямку. Тепер Росія знову починає рухатися вперед, хоча й повільно, попри шалений опір України.

Російські війська наступають у двох напрямках від міста Кремінна: на північ у бік міста Куп’янськ і на Лиман. Там зосереджено близько 110 000 військових.

Бахмут

Росія знищила, а потім захопила місто Бахмут у травні. Коли росіяни взяли Бахмут, їхні сили були виснажені, а група найманців "Вагнера" відкрито повстала проти російського міністерства оборони.

Надії українців використати це для контратаки навколо флангів міста здебільшого вщухли. Зараз ініціатива у росіян.

Главком Олександр Сирський нещодавно заявив, що росіяни мають намір прорвати українську оборону навколо Часового Яру, що дасть їм контроль над командними висотами в цьому районі та піддасть місто Краматорськ посиленому артобстрілу. На Бахмутському напрямку, за оцінками України, перебуває близько 62 тисяч російських військових.

"Ситуація є напруженою, вимагає постійного моніторингу загальної ситуації та оперативного прийняття рішень на місці", - сказав генерал Сирський.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини