MENU

"Змова чи жадібність?" Волонтер пояснив, звідки береться різна ціна на однакову техніку за кордоном

3093 0

"Змова чи жадібність?" Волонтер пояснив, звідки береться різна ціна на однакову техніку за кордоном

Журналіст та координатор ВГО "Стоп корупції" Роман Бочкала розповів, чому ціни, за якими волонтери купують "зброю", відрізняються від кошторисів держзакупівель для ЗСУ. Про це він, за власними словами, дізнався у Великій Британії.

Як повідомив волонтер, саме в Сполученому королівстві він та його колеги перевірили готовність бронетехніки до відправки в Україну, інформує UAINFO.org.

За словами Бочкали, часто українські волонтери вимушені купувати техніку за ціною, яка не відповідає оригінальній вартості.

"Разом з друзями волонтерами ми знаходимо броньовики в різних країнах. Ремонтуємо, робимо експортні та транзитні ліцензії… Логістика то взагалі окрема історія! Іноді легше підняти на ноги мертву машину ніж її доставити. Так от. Власне у чому справа. Ту саму техніку на тих самих складах державні ендюзери та спецімпортери подекуди купують дорожче. І щось мені смердять їхні ціни.

Читайте також: "Я знав, що з часом всі звикнуть": Дікусар розповів, які розчарування відчуває після двох років війни

Тут, у Великій Британії дізнався, вартість, що називається, «з перших рук». Скільки насправді коштує та чи інша військова машина. І виникає багато питань - чому той самий гусеничний М113, який купують за державний бюджет, коштує дорожче, ніж той, що купують волонтери? Чому послуги техобслуговування та логістика у волонтерів також виходять дешевше? Ще важливо - у кого саме купують? Я можу назвати конкретні випадки, коли ту суму техніку намагаються продати кілька разів.

До прикладу - стоїть на складі 20 "спартанів". А потім дізнаєшся, що ті самі броньовики вже продані по другій угоді. І поки їх готують на продаж, приїжджає інспекція від іншого end user. Перевіряючи дивляться та кажуть - беремо! І тоді продавець починає бігати як поранений по ринку та шукати таку саму техніку. Не повертати ж кошти?) Якщо знаходить - перекуповує. Розуміючи, що у нього на руках законтрактовані кошти на 50 машин, а він має лише 20. Що відбувається з ціною? Звичайно, вона одразу росте.

І тут виникає питання - чи має місце змова продавця з покупцем? Чи це жадібність окремих власників товару? Чи недбалість деяких покупців? Бо перш ніж випускати державні кошти, необхідно проінспектувати склад - перевірити наявність товару. А банк - провести комплаєнс. Запевнитись, що продавець зможе виконати свої забовʼязання.

Читайте також: Скільки українців довіряють Зеленському, а скільки – Сирському: результати опитування

По факту маємо два постраждалих - українського воїна, який вчасно не отримав необхідну техніку. Комусь це могло коштувати життя. Та - народ України. Бо українці збирають донати та ще й платять податки. А хтось непогано наживається на купівлі техніки за ці гроші.

Я не хочу піднімати срач. Але наступного тижня, як буду у Києві, планую повідомити факти, що стали мені відомими, відповідним органам. Подивимось на реакцію. Також прошу: друзі - повідомляйте, якщо у вас були подібні історії. Будемо робити хероїв відомими!

Бо мабуть за два роки від вторгнення можна було побудувати ефективну систему державних закупівель у військовій сфері. По факту маємо купу скандалів та недолугих дій. А волонтери й далі тягнуть свою ланку", - написав Роман Бочкала.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини