Суддя із Закарпатської області, яка виправдала ґвалтівників 14-річної дівчини, хоче працювати в апеляційному суді — Слідство.Інфо
Працівники Воловецького районного суду (Оксана Софілканич в центрі) (Фото:Воловецький районний суд Закарпатської області/Facebook)
Суддя Оксана Софілканич із Закарпатської області, яка винесла скандальний вирок трьом підліткам за зґвалтування неповнолітньої, хоче стати суддею апеляційної інстанції. Її прізвище з’явилося у списку охочих працювати в апеляційному суді.
Про це повідомило Слідство.Інфо з посиланням на Вищу кваліфікаційну комісію суддів України у четвер, 29 лютого, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
У серпні 2021 року троє неповнолітніх мешканців села Верхні Ворота зґвалтували у підвалі 14-річну дівчину. Підлітки знімали все на відео для шантажу. Пізніше відео знущань вони завантажили в інтернет.
16 березня 2023 року голова Воловецького районного суду Софілканич присудила підліткам по п’ять років позбавлення волі, але звільнила від покарання, призначивши всім трьом випробувальний термін на два роки. Цей вирок пізніше скасував Закарпатський апеляційний суд, зараз справу слухають повторно з іншим складом суду.
Слідство.Інфо також додало, що Софілканич у 2022 році виправдала голову однієї з об'єднаних територіальних громад Закарпатської області - члена партії Слуга народу Михайла Попелича, якого СБУ спіймала на хабарі. За даними слідства, він отримав 80 тисяч гривень «відкату» від переможця тендеру на ремонт місцевих доріг.
Як наголосили розслідувачі, Вища кваліфікаційна комісія має розглянути ці дві історії до вирішення, чи є Софілканич достатньо «доброчесною», щоб стати суддею апеляційного суду. Слідство.Інфо зауважило, що жінка також є у списку суддів, які проходять кваліфікаційне оцінювання.
Наприкінці грудня 2023 року видання ZN.UA повідомляло, що Вища кваліфікаційна комісія суддів отримала лист від Служби безпеки України, у якому йшлося, що нинішній голова ВККС Роман Ігнатов має громадянство РФ.
Сам Ігнатов заявляв, що справді на початку та в середині 1990-х років навчався і працював у Росії, проте мав лише паспорт громадянина СРСР, який отримав ще в 16 років. За його словами, в документі не було відміток про набуття громадянства іншої країни.
Після цього проєкт розслідувань Схеми повідомив, що інформація про російське громадянство Ігнатова не відповідає дійсності.
12 лютого у звіті робочої групи BKKC йшлося про те, що вони не знайшли інформації про громадянство РФ в Ігнатова. Він підтвердив, що під час навчання в РФ з вересня 1991 року по жовтень 1995 року він проживав у Саратові за тимчасовою пропискою.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки