Інопланетяни могли застрягнути в пастці: нова теорія вчених
Інопланетні цивілізації, які на своїх рідних планетах живуть у воді чи інших рідинах, могли опинитися в своєрідній пастці і просто фізично не здатні залишити межі своєї планети. Цей фактор має суттєвий вплив на вірогідність того, що людство коли зустріне представників інопланетного життя.
Про це йдеться у дослідженні професора Університету Атлантіко Медіо в Іспанії Еліо Кірога. Як пише Phys, його роботу було опубліковано в журналі Британського міжпланетного товариства, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
1961 року астрофізик Френк Дрейк вивів рівняння, яка наразі відоме, як рівняння Дрейка. Воно досліджує питання щодо того, чому людство досі не зустріло представників позаземних цивілізацій.
У своїй роботі астрофізик враховував низку факторів, зокрема кількість зірок із планетами на своїх орбітах, швидкість зореутворення та частку планет, на яких дійсно може розвиватися і підтримуватися життя.
Але, як припустив Кірога, вчений міг дещо прорахуватися, оскільки не врахував можливість існування інопланетних цивілізацій, які живуть у воді або інших рідинах, а також цивілізації на суперземлях, які могли опинитися у своєрідній пастці на рідних планетах через власні "фізичні обмеження".
Як відзначає вчений, цивілізації, які б опинилися у такому становищі, просто не можуть покинути власні планети, аби відправитися досліджувати космос і, ймовірно, зустріти людей.
Кірога пропонує доповнити рівняння Дрейка, аби воно враховувало дві додаткові можливості.
Перша з них полягає в тому, що потрібно враховувати реальність життя на суперземлях. Так називають екзопланети, які більші за нашу Землю, але не перевершують за масою Уран чи Нептун, які в 14,5 та 17 разів більші за домівку людей.
Річ у тому, що гравітаційна сила на таких суперземлях була б значною потужнішою, а тому цивілізаціям, які там проживають, потрібні значно вищі швидкості, аби покинути свою планету."
Ба більше, якщо сила гравітації на суперземлі є дуже високою, то у її мешканців взагалі не буде жодного шансу, щоб вирватися у відкритий космос. Вчений зазначає, що жоден з відомих людству матеріалів не витримав би тиску, який би чинився на нього під час зльоту, незалежно від того, скільки палива використовувалося б.
Окрім того, як зауважує Кірога, можуть існувати "світи-акваріуми", де цивілізації утворилися у воді. Оскільки їхня система комунікацій буде відрізнятися від людської і вони, ймовірно, були б здатні спілкуватися "телепатично" на значних відстанях, у них просто не буде існувати імпульсу, який би змушував шукати спосіб фізично подолати величезні відстані.
Як зауважує професор, такі "не комунікативні" цивілізації взагалі не враховуються у рівнянні Дрейка, хоча повинні.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки