Які війська Франції "світять" Україні, якщо Макрон піде далі заяв: експерт все пояснив
Очільник Франції має найширші повноваження як у головнокомандувача, підкреслив аналітик.
Сміливі заяви президента Франції Еммануеля Макрона мають посприяти пошуку спільних точок співпраці в Європі, включно з консенсусом щодо постачання в Україну німецьких далекобійних ракет Taurus. Про це сказав голова Українського центру безпеки та співпраці, військовий експерт Сергій Кузан в ефірі інформаційного марафону, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Зокрема, у нього запитали, з чим пов'язані розбіжності між Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
"Я думаю, що це загалом здорова конкуренція між провідними європейськими країнами саме континентальної Європи. Тобто, Німеччина - найбагатша країна, і Франція - найпотужніша саме у військовому плані", - сказав Кузан.
На його думку, останні сміливі заяви Макрона викликають сподівання, що тепер є країна з претензією на лідерство саме у протистоянні Російській Федерації.
"Макрон усе більше поводиться як французький де Голль, який закликає відправити війська в Україну, закрити Одесу (додатковими засобами ППО, - ред.), і, крім того, не боїться погроз Путіна. На ядерний шантаж відповідає, що фактично, не варто погрожувати. У Франції також є ядерна зброя, і вони можуть нею скористатися", - додав Кузан.
Читайте також: "Макрон все чітко розраховував": Пристайко пояснив, що стоїть за заявами президента Франції щодо можливості введення військ в Україну
Експерт відзначив, що у президента Франції є найширші повноваження як у головнокомандувача, і він не потребує складної бюрократичної процедури схвалення військових рішень, як це треба робити канцлеру чи президенту Німеччини.
Кузан вважає заяви Макрона виваженою політикою. Нарешті президент Франції почав говорити різкіше. Тобто, його риторика взагалі змінилася. Якщо від початку війни у 2022 році навпаки була примирлива риторика... Але зараз ця риторика змінюється", - сказав Кузан.
Водночас, за його словами, зі сторони України робиться все можливе, щоби Франція більше включалася в українську спільну боротьбу проти Росії. Також у нього запитали, чи не похитнеться єдність Європи через те, що не всі країни підтримують бачення Макрона про не виключення можливості відправлення військ в Україну у майбутньому, і чи не зменшиться допомога України.
"В жодному разі. Я думаю, що навпаки ось ця здорова конкуренція між провідними європейськими лідерами гарантує те, що будуть шукати точки для співпраці якраз у різних сферах, і я впевнений, що дійдемо ми і до постачання далекобійних німецьких ракет Taurus", - переконаний Кузан.
Читайте також: Фурса: Хто вкусив Макрона?
Також у нього запитали, на якій підставі юридично одна з країн-членів НАТО може відправити війська в Україну. "Лише добра воля двох сторін. Все. Тобто, формальна країна-член НАТО не діє від імені Північноатлантичного блоку, а діє буцімто самостійно. Таким чином, укладається двостороння співпраця Києва і скажімо Парижу. Тоді не потрібно узгодження міжнародних інституцій", - сказав Кузан.
Разом з тим, у нього запитали, які можуть бути війська, які Франція може відправити в Україну, якщо Макрон наважиться на такий крок.
"Дуже різні. Дуже добре, що на сьогодні ми готові приймати різного виду війська. Тобто, починаючи від спецпризначенців і закінчуючи інженерними підрозділами з обслуговування певної техніки. Абсолютно усі види військ. Ми потребуємо і для захисту кордону, і для підсилення системи ППО. Загалом в тилу знаходиться дуже багато об'єктів, які потребують військових фахівців. Якщо французи відправлять саме таких фахівців, це означатиме, що наших солдат буде більше вивільнено для участі в інших пріоритетних ділянках", - сказав Кузан.
Він додав, що в Україну можуть відправити з військами й техніку та зброю, що має підсилити ту область України, де він перебуватиме.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки