Японія модернізує цивільні аеропорти під використання бойових літаків
Ханеда, Міжнародний аеропорт Токіо. Ілюстративне фото
Японія планує найближчим часом модернізувати п'ять аеропортів та 11 морських портів, дообладнавши їх таким чином для використання силами оборони країни та береговою охороною у разі "воєнних надзвичайних ситуацій".
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Kyodo, інформує UAINFO.org.
Очікується, що план буде схвалено найближчим часом на зустрічі групи міністрів, що відкриє шлях до реалізації проекту наступного фінансового року, який розпочинається у квітні. Першого року на цю ініціативу планується виділити 230 млн доларів.
Очікується, що в певних аеропортах будуть побудовані довші злітно-посадкові смуги та перони для винищувачів та транспортної авіації. У портах планують облаштувати доки, здатні прийняти есмінці, фрегати та інші великі бойові кораблі.
Уряд Японії передбачив у своїй Стратегії національної безпеки, схваленої у 2022 році, необхідність покращення функцій громадської інфраструктури, щоб Сили самооборони та Берегова охорона Японії могли ефективніше реагувати на надзвичайні ситуації.
Зазначається, що модернізація об'єктів може принести користь місцевим жителям, оскільки дозволить використовувати їх для комерційної логістики та туризму, але зберігаються побоювання, що у надзвичайних ситуаціях модернізовані порти та аеродроми можуть стати об'єктами збройних нападів.
П'ять обраних для модернізації аеропортів розташовані у чотирьох префектурах - Фукуоке, Нагасакі та Міядзакі, а також на Окінаві. З 11 портів п'ять розташовані на головному північному острові Хоккайдо, чотири – у префектурах Кагава та Коті на західному острові Сікоку та по одному у префектурах Фукуока та Окінава.
Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден і прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішида наступного місяця представлять план реструктуризації військового командування США в Японії на тлі загального занепокоєння з приводу Китаю.
Також видання Politico з посиланням на джерела повідомляло, що Японія має намір приєднатися до так званого другого параграфа тристороннього Тихоокеанського оборонного партнерства Великобританії, США та Австралії AUKUS, згідно з яким учасники підпишуть широку співпрацю у сфері військових технологій до кінця 2024 року або початку 2025 року.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки