Майбутнє виглядає все більш похмурим: експерт сказав, від чого залежить результат війни
Путін не відстане, якщо йому не кинути рішучий виклик, вважає він.
Результат війни в Україні залежить від рішучості та твердості західних політичних лідерів, вони в змозі зупинити агресора. Про це в колонці для Sky News пише британський маршал у відставці Шон Белл, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Він нагадує, що минулої весни, коли західні партнери України допомагали її армії підготуватися до великого наступу, у повітрі витав оптимізм, що окупаційну армію вдасться перемогти.
Наступ не приніс суттєвих змін на лінії фронту, а 2024 року Росія зайняла передові позиції на Донбасі. Нині Путін почувається впевнено через перемогу на виборах, військову перевагу над Україною, а також скорочення поставок західної військової допомоги.
Читайте також: Україна може виграти війну вже у 2024 році: експерт назвав, що для цього потрібно
"Західна високотехнологічна високоточна зброя забезпечила українським військовим вирішальну перевагу перед російськими загарбниками, однак за два роки війни західні військові скрині спорожніли, і майбутнє для президента Зеленського та його співвітчизників виглядає дедалі похмурішим", - пише Белл.
Путін знає, що Росія має значну військову та економічну перевагу над Україною, однак також знає, що його країна не може змагатися з НАТО і з узгодженою кампанією Заходу з допомоги Україні. Питання в тому, чи продовжать партнери надавати допомогу на необхідному рівні.
Так, рішення Франції відправити свої війська в Україну дало б змогу розмістити на території країни сучасну зброю, яку Захід не може передати їй з міркувань безпеки.
Читайте також: Наступні 5-8 місяців можуть стати вирішальними в війні в Україні – The Economist
Також Белл зазначає, що російські Військово-повітряні сили вже втратили понад 10% своїх винищувачів, і Захід може серйозно змінити баланс сил, вирішивши запровадити безпольотну зону над усією Україною або її частиною.
У такому разі Путін посилить свою загрозливу риторику, однак Росія не може ризикувати ескалацією - її армія вже підірвана війною, а ядерну зброю вони можуть застосувати лише в разі загрози для самої Росії.
"Зрештою все залежить від рішучості та твердості західних політичних лідерів. Ніхто не хоче бути втягнутим у жорстоку війну, але історія показує, що такі агресори, як Путін, не відстануть, якщо їм не буде кинуто рішучий виклик. У Заходу є можливість зупинити жорстоку війну Путіна в Україні, але чи вистачить у нього політичної рішучості?" - пише Белл.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки