Як вибирати холодильник у 2024 році?
Холодильник – найголовніший побутовий прилад не лише на кухні, а й взагалі в оселі. Невибаглива людина може обійтись без ліжка, без інтернету, деякий час – без газової плити, але без холодильника сьогодні існувати неможливо, адже збереження продуктів – завдання номер один для будь-якого помешкання. Тому досить важливим є орієнтуватися в сфері побутового холодильного обладнання. Ці знання знадобляться, якщо раптом холодильник вийде з ладу і потрібно буде купити новий.
За якими характеристиками вибирати холодильник?
Вибираючи холодильник побутовий, важливо поставитися до цього завдання з усією відповідальністю. Ми беремо важливу річ, яка має працювати багато років. І для того, щоб вона працювала років 8-10, вибирати потрібно ретельно та виважено, враховуючи всі основні параметри приладу.
Параметрів, насправді, чимало:
-
тип холодильника;
-
габарити;
-
тип управління;
-
клас енергоспоживання;
-
рівень шуму;
-
конструкційне виконання;
-
об’єм;
-
система розморожування;
-
тип компресора;
-
кількість внутрішніх камер;
-
характеристики морозильної камери.
Плюс різні функціональні бонуси та особливості, в тому числі – наявність зони свіжості (нульова зона), зони вологості (зона свіжості), кліматичний клас, наявність окремого контуру охолодження, система No Frost, кількість дверцят, виробник тощо.
Звичайно, в такій кількості критеріїв неважко заплутатись. Тому виокремимо найважливіші характеристики, на які потрібно звертати увагу в першу чергу.
Тип холодильника
За базовою класифікацією побутові холодильники є з морозильною камерою та без, а також поділяються за форматом та основним функціоналом на холодильники-шафи, холодильники-скрині, винні шафи та холодильні шафи для сигар (хьюмідор).
Клас енергоспоживання
Важлива характеристика. Сучасні холодильники мають маркування від А до G. Відповідно А – найбільш енергоефективні прилади, G – найменш енергоефективні.
Об’єм
Внутрішня місткість залежить від розміру холодильника, а також від кількості та об’єму камер. Хороший сучасний холодильник-шафа має об’єм 200-350 л., залежно від моделі. При цьому є моделі більш компактні і навпаки, більш об’ємні.
Параметри морозильної камери
Головною характеристикою є мінімальна температура морозильної камери. Ступені потужності заморозки позначаються зірочками «*» і коливається цей параметр в діапазоні від -6 до -24°С.
Тип компресора
Більшість холодильників середнього та вище середнього цінового діапазону обладнані інверторними компресорами, які більш плавно регулюють потужність двигуна, порівняно з поршневими компресорами. Хоча моделі з поршневими компресорами також є цілком нормальним рішенням.
Система розморожування
Переважна кількість холодильників має крапельну систему розморожування. Більш дорогі моделі, оснащені системою сухої заморозки No Frost, не потребують розморожування, оскільки за такого принципу роботи лід не намерзає.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки