MENU

Ексспівробітника Пентагону засудили до 21 року вʼязниці за шпигунство на користь Росії: деталі справи

266 0

Ексспівробітника Пентагону засудили до 21 року вʼязниці за шпигунство на користь Росії: деталі справи

У Сполучених Штатах Америки до 21 року позбавлення волі засудили колишнього співробітника Агентсва національної безпеки за  шпигунство на користь Росії. 32-річний підсудний передав кілька документів під грифом цілком таємно співробітникові ФБР, якого він вважав представником російських спецслужб.

На суді Джарех Себатьян Далке визнав свою вину у спробі передачі секретної інформації іноземному агенту і пояснив свої дії намаганням завдати шкоди США. Подробиці повідомили у Міністерстві юстиції країни, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

За спроби передати секретну інформацію Пентагону агенту спецслужб РФ 32-річного Джареха Себастьяна Далке з Колорадо-Спрігнс, який раніше в АНБ працював на посаді, пов'язаній з безпекою інформаційних систем, 29 квітня було засуджено до 262 місяців (21 року) позбавлення волі.

Далке визнав себе винним за шістьма пунктами звинувачення у спробі передачі секретної інформації NDI іноземному агенту. Ці спроби він здійіснив у серпні-вересні 2022 року, коли, аби продемонструвати "можливість достуу і готовність поділитися інформацією", Далке використав зашифрований обліковий запис електронної пошти для передачі уривків трьох секретних документів особі, яку він вважав російським агентом. Насправді, Далке мав справу зі співробітником ФБР, що вдавав з себе російського шпигуна.

У суді було встановлено, що всі документи, фрагменти з яких Далке передав "співробітнику ФСБ РФ", були під грифом "цілком таємно", їх підсудний отримав під час роботи в АНБ.

Забезпечувати Росію секретною інформацією, як випливає з матеріалів справи, Далке взявся не задурно. 26 серпня 2022 року він запропонував передати "ФСБ" усю іформацію, якою він володіє, і яка, на думку зрадника, мала би велике значення для Росії, в обмін на винагороду у розмірі 85 тисяч доларів.

Аби підтвердити серйозність своїх намірів, він передав "співробітнику ФСБ", роль якого виконував агент американської спецслужби, п'ять файлів: чотири фрагменти з засекречених ддокументів та написаний російською мовою лист. У листі Далке звернувся до тих, кого вважав представниками російських спецслужб, фразою "Друзі мої!" і запевнив, що "дуже радий нарешті надати вам цю інформацію... Я з нетерпінням чекаю нашої дружби та спільної користі. Будь ласка, дайте мені знати, чи є потрібні документи, і я спробую, коли повернуся до свого головного офісу".

ФБР заарештувало Далке 28 вересня 2023 року, за кілька хвилин після того, як він передав файли. Вирок він отримав за сім місяців потому.

"У рамках своєї угоди про визнання провини Далке визнав, що він навмисно передав файли таємному онлайн-співробітнику ФБР з наміром і причиною вважати, що ця інформація буде використана, щоб завдати шкоди Сполученим Штатам і принести користь Росії", – йдеться у повідомленні Мінюсту США

Справу розслідували офіси ФБР у Вашингтоні та Денвері.

"Підсудний, який присягнув захищати нашу країну, вважав, що продає секретну інформацію про національну безпеку російському агенту, хоча насправді він мав справу з ФБР. Цей вирок демонструє, що ті, хто прагне зрадити нашу країну, відповідатимуть за свої злочини. Я вдячний польовим офісам ФБР у Денвері та Вашингтоні за їх надзвичайну роботу над цією справою, – прокоментував вирок генеральний прокурор Меррік Б. Гарленд.

"Цей вирок має слугувати суворим попередженням для всіх, кому довірено захист інформації про національну оборону, про те, що зрада цієї довіри тягне за собою наслідки. Дальке вважав, що він передає секретну інформацію агенту російського уряду. Наполеглива робота наших співробітників ФБР запобігла цьому та запобігла будь-якій потенційній шкоді Сполученим Штатам", – додав директор ФБР Крістофер Рей.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини