Відновлення оборонної промисловості: Україна будує мережу таємних підземних заводів
Україна відновлює оборонну промисловість майже з нуля. Київ має намір стати менш залежним від допомоги союзників, а в перспективі – потужним центром виробництва зброї та боєприпасів для Заходу.
Таке припущення зробив іспанський оглядач Альберто Рохас, інформує UAINFO.org з посиланням на газету El Mundo.
На його думку, Україна веде одночасно кілька війн. Одна з них - це "війна минулого" з тисячами артилерійських пострілів щодня і атаками з одних окопів в інші (як у 1916 при Вердені в Першу світову). Інша - "війна сьогодення" - ведеться за допомогою безпілотних літальних апаратів, які стали "володарями неба та моря". Але водночас із цими двома війнами на українській території точаться битви майбутнього.
Іспанський оглядач стверджує, що в Україні побудовано мережу замаскованих та засекречених підземних заводів. За її створення відповідає міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин.
За даними джерел видання, в Україні виробляються всі види безпілотників, включаючи морські та наземні, бронетранспортери "Козак", ракети "Нептун", протитанкові комплекси "Стугна". Обсяги виробництва зросли з 2023 року зросли втричі.
"Минулого року ми зосередилися на запуску повітряних дронів для атак у тилу Росії, і ми вже успішно це робимо. Морський дрон "Магура" відправив на дно моря 5 російських кораблів і утримує їхній військовий флот у порту. Також цього року ми вдосконалюємо наземні безпілотники. У нас вже є рятувальні та ударні дрони у розробці, і наші бригади випробовують та вдосконалюють їх на передовій", - розповіло анонімне джерело іспанському виданню.
За словами одного з експертів, Захід не був готовий до війни такого масштабу — з такими втратами та витратами боєприпасів.
Читайте також: Китай будує у РФ завод із виробництва дронів: що відомо про ці БПЛА
"Всі арсенали спустошуються, тому що на полі бою витрачається більше артилерійських снарядів, ніж можуть зробити всі союзники разом узяті. Ми підрахували, що Заходу терміново потрібно 7 мільйонів снарядів. Ми вже виробляємо боєприпаси радянського калібру для наших гармат, а незабаром зможемо експортувати калібр", - цитує El Mundo експерта.
Він пояснив, що Україні не вистачає грошей та контрактів, а Європі не вистачає заводів.
Рохас пояснює, що в Україні були пускові установки одного типу, але ракети під них не мали. Проте для іншого типу пускових установок ракет було багато, але не було самих ПУ. Тому українці адаптували все це озброєння до форматів НАТО та створили пускові установки та ракети, які тепер можуть використовувати ці старі надлишки, звідси й виникла назва "FrankenRamstein".
Наприкінці статті автор зазначає, що Україна з нуля побудувала індустрію та адаптувала західну зброю до радянських систем методами, на які ніхто не дав би й копійки. Наразі українців найбільше хвилює те, щоб ці заводи були повністю засекречені від Росії. Персонал ретельно перевіряють, щоб не було інформаторів РФ, адже "зрадників" уже знаходили.
Нагадаємо, Німеччина навмисно надає Україні саме стільки військової допомоги, щоб забезпечувати бійців ЗСУ на нерівних із росіянами умовах.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки