У Путіна своя "теорія перемоги" у війні: у ISW пояснили, що з нею не так
Президент Росії Володимир Путін 7 червня під час виступу на Петербурзькому міжнародному економічному форумі сформулював "теорію перемоги" у війні в Україні.
Вона передбачає, що російські війська зможуть продовжувати наступ упродовж невизначеного часу, не дати Україні провести успішні оперативно значущі контрнаступальні операції та виграти війну на виснаження проти українських сил, інформує UAINFO.org з посиланням на аналіз міжнародного Інституту вивчення війни.
При цьому оцінка Путіна про те, що Росія може "видавити" українські війська з усіх земель, які вона бажає окупувати, припускає, що Україна не буде отримувати додаткової живої сили й техніки, необхідних для запобігання спробам Росії просуватися по фронту.
"Українські сили раніше показали, що, коли вони добре забезпечені, вони можуть завадити російським військам досягти навіть незначних тактичних успіхів і почати контрнаступальні операції, які звільняють важливу в оперативному плані територію", - зазначають аналітики.
Читайте також: Кремль з окупованих територій створить федеральний округ Новоросія
Таким чином, зазначають аналітики, Україні слід якомога швидше спинити російську ініціативу на фронті, оскільки "російські сили отримують безліч вигод від утримання ініціативи, включно з їхньою здатністю проводити стратегію війни на виснаження".
"Теорія перемоги" Путіна ґрунтується на здатності Росії пережити й подолати обіцяну Заходом безпекову допомогу Україні, а також на зусиллях України з мобілізації більшої частини своєї економіки і населення для військових дій. Це вказує на те, що Путін, імовірно, оцінює, що російські сили зможуть використати свої переваги в живій силі та техніці для придушення українських сил", - пише ISW.
Аналітики проте зазначають, що ця теорія російського очільника ґрунтується на критичному припущенні, що Захід відмовиться від України заради перемоги Росії або з власної волі, або у відповідь на спроби Росії переконати Захід зробити це, що далеко не очевидно.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки