MENU

В ISW оцінили, чим загрожує посилення співпраці між РФ та Північною Кореєю

268 0

В ISW оцінили, чим загрожує посилення співпраці між РФ та Північною Кореєю

Візит російського диктатора Володимира Путіна до Північної Кореї, – це, ймовірно, лестощі та жест доброї волі щодо лідера КНДР Кім Чен Ина, щоб допомогти легітимізувати режим його партії як усередині країни, так і за кордоном. Натомість очільник Кремля розраховує на додаткову допомогу в майбутньому, яка може варіюватися від додаткових запитів на постачання зброї аж до робочої сили.

Про це йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни (ISW). Там зазначили, що глави іноземних держав рідко відвідують Північну Корею, і Путін востаннє побував там у 2000 році, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Напередодні свого візиту до Північної Кореї диктатор опублікував статтю в державній газеті Північної Кореї Rodong Sinmun. У ній воєнний злочинець високо оцінив російсько-північнокорейську співпрацю, яка, ймовірно, обґрунтує будь-яку майбутню підтримку, яку Північна Корея надасть Росії як частину спільної боротьби проти Заходу.

"Навмисне звернення Путіна до відомих пропагандистських наративів про спадщину режиму Кіма, Корейську війну та історичну боротьбу Північної Кореї проти США та Заходу, ймовірно, створює умови для Путіна, щоб виправдати свої майбутні прохання або вимоги до північнокорейського народу на підтримку воєнних дій Росії в Україні", – вважають аналітики.

Читайте також: Культ особистості Путіна: як КНДР готується до візиту диктатора

Спектр запитів диктатора, на їхню думку, може бути досить широким: від зброї до робочої сили. 

"Наприклад, у звітах у 2022 році говорилося про те, що Північна Корея розглядає можливість відправлення північнокорейських робітників в окуповану Росією Україну для допомоги у відбудові", – зазначили в ISW. 

У відповідь на візит Путіна до КНДР деякі західні чиновники попередили про небезпеку посилення співпраці між глобальними авторитарними режимами. Зокрема, генсек НАТО Єнс Столтенберг переконаний, що це робить ще більш важливою для країн НАТО співпрацю з партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні. Він засудив Китай і Північну Корею за підтримку військових зусиль Росії в Україні.

Речник з національної безпеки США Джон Кірбі також зазначив, що Штати уважно стежать за розвитком російсько-північнокорейських відносин. Він висловив стурбованість цим як через наслідки в Україні, так і через безпеку Корейського півострова.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини