MENU

В ISW пояснили, що стоїть за візитом Орбана до Києва і чи може припинення вогню зупинити агресію Росії

470 0

В ISW пояснили, що стоїть за візитом Орбана до Києва і чи може припинення вогню зупинити агресію Росії

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан використав візит до України 2 липня як можливість показати себе "миротворцем" після того, як його країна перебрала на себе головування у Раді Європейського Союзу. Однак те, що пропонує цей знаний "друг Путіна", не може допомогти досягти міцного миру для України.

Припинення вогню, як пропонує Орбан, лише дасть Росії час відновитися, зміцнитися – і розпочати новий наступ, адже російський диктатор Володимир Путін не зацікавлений у реальних переговорах. Про це йдеться у аналітичному матеріалі американського Інституту вивчення війни (ISW), передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

"Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, ймовірно, використав свій неоголошений візит до Києва 2 липня, щоб представити себе як миротворця після початку головування Угорщини в Раді Європейського Союзу (ЄС) 1 липня, але зусилля Орбана навряд чи приведуть до міцного миру в Україні", – вважають аналітики.

Вони звернули увагу на те, що угорський уряд окремо наголосив на тому, що з президентом України Володимиром Зеленським Орбан зустрівся насамперед для того, аби попросити його "розглянути тимчасове припинення вогню" та "прискорити мирні переговори", бо ж, мовляв, "правила міжнародної дипломатії повільні та складні". Аналітики не мають сумніву, що "миротворчий" візит глави угорського уряду до Києва приурочено спеціально до початку головування Угорщини у Раді ЄС.

Читайте також: Орбан не приїхав ні з якими таємними посланнями від Путіна, Трампа чи ще когось, –  Вадим Денисенко 

Тим часом українська сторона повідомляла, що у ході зустрічі Зеленський та Орбан обговорили двосторонні питання, інфраструктуру, енергетичні питання та "як наблизити справедливий і міцний мир". І український президент, за словами заступника голови ОПУ Ігоря Жовкви, вислухавши пропозицію Орбана, наголосив: Україна працює над розробкою мирного плану та проведення чергового мирного саміту, на який Росія може прийти "так чи інакше".

Жовква також додав, що Угорщина – не перша країна, яка обговорює можливе припинення вогню, але підкреслив, що "такі [мирно-переговорні] процеси не можна сприймати ізольовано".

Тим часом аналітики ISW вважають такі розмови небезпечними, адже припинення вогню в Україні на поточних лініях навряд чи стримає подальшу російську агресію, натомість воно дасть Росії критичний час для відновлення своїх сил і підготовки до майбутньої агресії проти України.

Однак Кремль, додали в ISW, провадить посилену інформаційну кампанію, спрямовану на те, щоб підштовхнути Україну до переговорів з Росією на російських умовах, і будь-які російські, західні чи інші спроби схилити Україну до передчасних переговорів з Росією лише послаблять Україну та сприятимуть подальшій російській агресії всередині та за межами країни. .

"Нещодавні повідомлення Орбана про припинення вогню можуть підкріпити більш широке стратегічне повідомлення Кремля, яке прагне встановити бажану для Росії оперативну паузу або переконати міжнародних партнерів України залишити Україну. Російський президент Володимир Путін нещодавно сформулював теорію перемоги, згідно з якою поступовий і невизначений російський прогрес в Україні зрештою забезпечить перемогу Росії. Путін, ймовірно, вважає, що Росія може затягувати війну на невизначений термін і виграти війну на виснаження, поки він зможе підривати надання Україні вирішальної міжнародної підтримки", – зазначено у матеріалі.

І те, що з кінця 2023 року Росія повільно, але добивається успіхів на полі бою, на думку аналітиків, лише посилить цю впевненість російського диктатора і спонукає його "уникати будь-якого справжнього припинення вогню, яке б припинило війну".

"Путін та інші високопоставлені російські посадовці постійно повторювали, що Росія не зацікавлена ​​в будь-яких переговорах, які не приведуть до подальших територіальних поступок України в областях, які Росія ще не окупувала. Заморожування нинішніх ліній в Україні дасть Росії важливу в оперативному та стратегічному відношенні українську територію, з якої Росія може почати нову агресію з досвідченою військовою та відновленою оборонно-промисловою базою", – пояснили в ISW.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини