Китай шпигує за США, використовуючи територію Куби, – CSIS
Як зазначили аналітики, Китай має чотири активні об'єкти на Кубі, здатні проводити операції з електронного спостереження. Ці об'єкти дають можливість відстежувати радіотрафік і потенційно перехоплювати дані, що передаються американськими супутниками.
Китай використовує чотири великі об'єкти електронної та сигнальної розвідки на Кубі, щоб шпигувати за США. Про це йдеться у матеріалі Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
"Китай має доступ до численних шпигунських об'єктів на Кубі. Хоча діяльність Китаю на острові залишається оповитою таємницею, супутникові знімки, проаналізовані CSIS, надають найновішу і найповнішу оцінку того, де, найімовірніше, діє Китай", — йдеться у матеріалі.
Читайте також: Китай міг стежити за ядерним арсеналом США через обладнання Huawei, – CNN
За даними аналітиків, Китай має чотири активні об'єкти на Кубі, здатні проводити операції з електронного спостереження. Вони розташовані у таких місцях:
- Бехукаль, найбільший, на пагорбах з видом на Гавану;
- Ель-Салао, на східному краю Куби;
- Вахей, за 10 км на північ від Бехукаля;
- Калабазар.
Зростання обладнання для космічного моніторингу на таких об'єктах, як Бехукаль і Калабазар, є помітним з огляду на те, що Куба не має власних супутників або космічної програми.
За даними CSIS, навіть обмежений доступ до цього обладнання надасть Китаю набагато більші можливості для моніторингу.
Читайте також: В Україні тисячі камер спостереження передають інформацію в Китай, – ЗМІ
"Розташована менш ніж за 100 миль на південь від Флориди, Куба має вигідне розташування для спостереження за чутливими комунікаціями та діяльністю в регіоні, в тому числі американських військових", — зазначено у матеріалі.
Зокрема, системи ELINT і радіолокаційні системи, які, можливо, були встановлені в Бехукалі в останні роки, знаходяться в межах досяжності для моніторингу запусків ракет з мису Канаверал і Космічного центру НАСА ім. Кеннеді.
"Кубинські об'єкти також нададуть можливість відстежувати радіотрафік і потенційно перехоплювати дані, що передаються американськими супутниками, коли вони проходять над високочутливими військовими об'єктами на півдні Сполучених Штатів", — йдеться у матеріалі CSIS.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки