Отримання F-16 стане початком нової фази війни: експерт спрогнозував, чого чекати
Криволап застеріг від думки про те, що якщо умовно завтра зʼявляться F-16, на цьому закінчиться війна.
Використання наданих Україні літаків F-16 буде залежати від того, які на них будуть радари, та якими ракетами вони будуть оснащені. З їх отриманням почнеться ще одна складна фаза війни, вважає авіаційний експерт Костянтин Криволап, інформує UAINFO.org з посиланням на Freedom.
"Діапазон завдань, які може виконувати винищувач, широкий — від полювання за крилатими ракетами та "Шахедами" до завдання дальніх ударів по території Росії. Деякі ракети, якими можна оснастити F-16, можуть бити на відстань до 900 км. Але я думаю, поки що цього не буде. Думаю, буде поступове нарощування потужності та збільшення дальності, на яку нам буде дозволено бити по території Росії", – вважає експерт
При цьому він застеріг від думки про те, що якщо умовно завтра зʼявляться F-16, на цьому закінчиться війна. За його словами, це тільки "початок ще однієї складної фази війни".
Читайте також: "Пробна партія": експерт пояснив, коли F-16 будуть в Україні й чи посилять вони ППО
"Для F-16 не проблема збивати крилаті ракети. Але я вважаю, що в нас найгостріша проблема – це КАБи (надважкі авіабомби, що коригуються). Якби ще минулого року в нас були F-16, наше населення б не знало, що таке КАБ. Найкраще, якщо проблему з КАБами вирішуватимуть спільно – американський ЗРК Patriot плюс F-16. Радіус дії винищувача по таких цілях – до 550 км", – пояснив він.
Водночас Криволап вважає, що злітати F-16 будуть з території України. І цьому є вагома причина.
"Щойно з території Румунії або Польщі полетить хоча б один літак і вчинить якісь бойові дії щодо Росії, одразу ж цю країну буде визнано стороною конфлікту. Тому злітати F-16 будуть з території України. Для винищувачів Україна не така вже й велика країна, наявного радіуса дії цілком достатньо. Я не думаю, що винищувачі перебуватимуть близько до кордону з РФ або лінії бойового зіткнення", – констатував він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки