Штраф за руські "хіти" хочуть підвищити у 360 разів: хто заплатить і за яких умов
В Україні пропонують збільшити штрафи за публічне прослуховування російської музики до 5 100–25 500 гривень, поклавши відповідальність на керівників закладів торгівлі, харчування та сфери послуг. Законопроєкт наразі перебуває на розгляді в комітеті Верховної Ради, а штраф становить поки 70 гривень.
Про штрафи, які можуть отримати українці за прослуховування музики-окупанта, йдеться в законопроєкті №9547, що передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.
Законопроєкт пропонує значне підвищення штрафів за прослуховування російської музики у громадських місцях. Зокрема, штрафи можуть зрости до 5 100 – 25 500 гривень, замість поточних 70 гривень.
Законопроєкт передбачає, що відповідальність за звучання російської музики у громадських місцях нестимуть керівники закладів торгівлі, харчування та сфери послуг. Це означає, що штрафуватимуть саме їх, а не окремих громадян. Відповідно до законопроєкту, штрафи за порушення становитимуть:
- 5 100 – 8 500 гривень (300–500 неоподатковуваних мінімумів) за перше порушення;
- 1 700 – 25 500 гривень за повторне порушення.
Законопроєктом також передбачені підстави для накладення штрафу. Вони будуть такі:
- публічне виконання;
- показ;
- демонстрація;
- сповіщення музичних фонограм, відеограм, кліпів та інших російських творів.
У пояснювальній записці до законопроєкту, ініційованого 16 депутатами та підтриманого мовним омбудсманом Тарасом Кременем, зазначено, що нинішні штрафи не є справедливими. Наведено приклад інциденту у селі Погреби на Київщині у 2023 році, коли відвідувачка закладу зробила зауваження щодо російської музики в караоке, і її за це виштовхали з приміщення.
Читайте також: Для українських водіїв готують нові штрафи: за що хочуть карати
Поліція склала протокол, який передбачав штраф для закладу від 17 до 170 грн. Це показує, що існуючі штрафи не є достатніми для запобігання порушенням.
Законопроєкт був зареєстрований у Верховній Раді у серпні 2023 року і наразі перебуває на розгляді в комітеті. Поки що невідомо, чи буде він винесений на голосування в сесійну залу.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки