"Це план розгортання Третьої світової війни": дипломат пояснив, що криється за "мирними ініціативами" Орбана
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який видає себе за миротворця і нібито прагне завершення війни в України, насправді може мати зовсім інші плани. Глава угорського уряду мріє про послаблення Європи й перегляд Тріанонського договору.
Таку думку OBOZ.UA висловив Роман Безсмертний – дипломат і експерт з міжнародної політики, інформує UAINFO.org.
На його переконання, план Орбана не є мирним планом, скоріше це план розгортання Третьої світової війни.
"Скажу коротко: Орбан спить і бачить перегляд Тріанонського договору. Він чудово розуміє, що як тільки план Путіна-Трампа буде реалізований, то Угорщина отримує повну свободу дій у цьому відношенні. І тоді Європі наступить кінець. Взагалі план Орбана – це не план мирний, це план розгортання Третьої світової війни. Схоже, Мюнхенський договір, мюнхенська зрада, вона нікого і нічому не навчила", – заявив експерт.
Читайте також: Миротворець-самозванець без плану: ВВС проаналізувало мирну ініціативу Орбана
Тріанонський договір було укладено у Парижі 4 червня 1920 року між країнами-переможницями у Першій світовій війні та Угорщиною, що зазнала поразки. Внаслідок цього колишня Угорщина у складі Австро-Угорської імперії втратила 63,2% свого населення (зокрема і 3 млн етнічних угорців) та 2/3 своєї території, у тому числі Закарпаття.
Зараз ці території входять до складу сусідніх з Угорщиною держав - Румунії (Трансильванія), України (Закарпаття), Словаччини, Сербії (Воєводина), Австрії (Бургенланд), Хорватії та Словенії.
Читайте також: "Путін почав нову "СВО", – Портніков пояснив, чого хоче диктатор
У союзі з Третім рейхом Будапешт частково повернув собі історичні землі. Але в 1945 році Угорщина знову опинилася серед держав, які програли світову війну. Їй довелося повернутися у межі, визначені Тріанонським договором.
В Угорщині чимала кількість політиків вважають Тріанонський договір національною трагедією, а Орбан називає дату його укладення "найтемнішим днем угорської історії".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки