MENU

Там, де "співають" смерчі, або Велике полювання на торнадо

557 0

Фото: Warner Bros. Pictures

1996 року на великі екрани вийшов фільм-катастрофа «Смерч». Цю стрічку зняв режисер Ян де Бонт, відомий, як постановник культової «Швидкості», а також другої частини «Лари Крофт». Головні ролі у фільмі виконали шалено популярна на той час Хелен Хант, Білл Пекстон, Філіп Сеймур Гоффман, Джиммі Герц і Карі Ельвс.

«Смерч» став доволі успішним проєктом, бо при бюджеті в 92 мільйони доларів зумів заробити в прокаті понад 494 мільйони. І це ж 1996 рік! То були досить солідні касові збори. До речі, картина мала дві технічні номінації на «Оскар» та  виграла «Золоту малину», як «Найгірший фільм, який коштує 100 мільйонів», що трохи дивувало.

Втім насправді, це кіно стало майже культовим і що найважливіше – його з абсолютною цікавістю можна дивитися навіть в 2024 році.

Але ж ми знаємо, що в Голлівуді існує своєрідна мода реанімувати чимало успішних у минулому проєктів. Тож кінотворці не оминули увагою й «Смерч»... й зняли «Смерчі». А враховуючи те, що нині мистецтво візуальних ефектів вийшло на абсолютно новий технічний рівень, то очікування від кіно були надвисокими. І вони справдилися! Але про усе по черзі... 

Згідно із сюжетом, колись давно Кейт Купер (Дейзі Едґар-Джонс) любила спостерігати за смерчами, вона їх серйозно вивчала.  Втім "в гонитві за торнадо" сталася трагедія, через яку загинули її друзі. Тепер головна героїня займається метеорологією в безпечному офісі, якомога далі від усіх цих смерчів...

Втім одного дня давній друг Хаві (Ентоні Рамос) переконує Кейт долучитися до команди мисливців за смерчами, аби бути однією з перших, хто побачить в дії нову революційну систему стеження за ними. Кейт вагається, втім не може пропустити цю грандіозну «пригоду». Вона відправляється в Оклахому й приєднується до команди. Тут вона знайомиться із конкурентом - хвалькуватою зіркою соцмереж Тайлером Овенсом (Ґлен Павелл), який зі своєю командою "підкорювачів торнадо" збирає численні лайки на YouTube.

Сезон смерчів у самому розпалі, але усі ці відчайдухи навіть не уявляли, що вони будуть настільки катастрофічними. Саме тому, їм треба буде об’єднатися і щось вигадати для порятунку людей.

Перше та найголовніше – візуальні ефекти дійсно вражають. Протягом сеансу ти буквально втискаєшся у крісло кілька разів. Відчуття реальності – абсолютне. Ти наче дійсно переносишся до Оклахоми… І це якась кінематографічна магія. Єдине на що не варто звертати увагу – закони фізики. Бо ж такі фільми-катастрофи створені саме для розваги (як це не дивно та цинічно) й тут творцям можна пробачити певні перебільшення та навіть ляпи.

Фото: Warner Bros. Pictures

Режисером стрічки став Лі Айзек Чанґ, а сценарій писали Майкл Крайтон та Марк Л.Сміт. Вони наче беруть глядача за руку й обережно проводять до самого фіналу.  Сюжет гарний, небанальний, хоча і доволі сентиментальний. Драма тут майстерно переплітається з романтичною історією. А хімія між головними героями виникає неймовірна... 

Фото: Warner Bros. Pictures

Почуття особливо яскраво «виділяються» на тлі літаючих автомобілів та вітрових електростанцій та під гул завиваючого торнадо. З одного боку смертельна небезпека, а з іншого – щось світле і прекрасне. Ну і головне ж це місія головних героїв. Трохи заспойлерю, але вона виявилась абсолютно можливою. Науковці можуть творити дива не менші, аніж сам Ітан Хант із культової «Місії неможливої».

А ще це кіно вийшло дуже "старомодним" та справжнім. Таким, які знімали в 1990-х, а в 2020-х просто забули про те, що навіть екшни можуть бути дійсно душевними.

Ну і звісно виконавці головних ролей. Спочатку дивишся на Дейзі Едґар-Джонс і подумки робиш їй компліменти за гру. А потім раптом згадуєш, що саме вона виконала головну роль у суперпопулярній стрічці «Там, де співають раки»! Отакої!

У «Смерчі» акторка майстерно перевтілилася у синоптикиню та досліджувачку торнадо Кейт Купер. Зовні вона спокійна, але всередині така ж несамовита (в хорошому сенсі), як руйнівне атмосферне явище. І тільки вона зможе впоратися з таким сильним "суперником".

Фото: Warner Bros. Pictures

Ну і звісно Ґлен Павелл. Його ми могли бачити у стрічці «Топ Ган: Меверік», там актор зіграв лейтенанта «Шибеника» Сересіна.

Нині він грає чудово, швидко перемикається й реагує на будь-який «подих вітру». Його харизмі просто немає меж. І здається, що цей 35-річний красунчик наступає на п’яти Крісу Хемсворту, якого останнім часом в кіно забагато, й який якщо чесно, то трохи вже й набрид. Натомість Ґлен Павелл  як свіжий вітер. Й здається, що у цього актора має бути досить цікаве кіномайбутнє. 

Фото: Warner Bros. Pictures

Одним словом, якщо ви ще не встигли подивитися «Смерчі», то не гайте часу!

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Анна СПІВАК, UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини