"Сталося нове воєнне диво": наступу "добрих курських хліборобів" ніхто у світі не очікував, – експерт
Бойові дії на території РФ починають впливати на події на сході України, зокрема зменшується кількість сутичок на фронті.
Експерт Defence Express Іван Киричевський розповів в ефірі Radio NV, чому наступ в Курській області можна вважати новим воєнним дивом, інформує UAINFO.org.
За його словами, воно полягає не лише в тому, що бойові дії перенеслися на територію РФ і це починає впливати на події на сході, зокрема зменшується кількість сутичок.
Читайте також: "А король-то голий": паніка і безлад у Курській області демонструють, що Путін у глухому куті, – політолог
«Навіть якщо росіяни формально ще не ослаблюють тиск на покровському та торецькому напрямках, щось з ними нарешті трапилось. Бо коли літом 2023 року росіянам не було чим захищати Москву від колон ПВК Вагнер, це їх не стимулювало припинити штурми Мар'їнки. Воєнне диво полягає у тому, що після літа 2023 року для всіх у світі стало питання, чи можливо наступати в умовах, коли безпілотники створюють таку проникність на полі бою, що вони нівелюють фактор оперативної раптовості», — розповів Киричевський.
Читайте також: The Guardian: "червоні лінії" Путіна – це лише слова, і Росія не така сильна, як здається
Крім того, додав експерт, ще є фактор супутникової розвідки, комерційно доступних знімків, які «дозволяють вести розвідку з відкритих джерел» і які дуже просто отримати. Тому відбулося те, зазначив Киричевський, що ніхто у світі не очікував: «Навіть не те, що бойові дії на території РФ, просто сам наступ з такими масштабними результатами, з такими в чомусь асиметричними канонами, — ось воно диво. Незалежно від того, як можна зараз класифікувати ті [задіяні] підрозділи, можливо, це добрі курські хлібороби. <...> Але є сам факт того, що ці підрозділи зробили нове воєнне диво. І тепер заново доведеться різним західним аналітикам порозмірковувати, можливо, генералам армій НАТО теж доведеться над всім цим порозмірковувати, бо, бачите, наступ, як форму бойових дій встигли поховати, а тепер її доведеться знову відроджувати».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки