Вчені пробурили рекордний отвір у корі Землі: яке несподіване відкриття вони зробили
На дні Атлантичного океану геологам вдалося витягнути найдовший шматок гірської породи з мантії Землі. Довжина цього шматка становить 1268 метрів.
Результати дослідження опубліковані в журналі Science, інформує UAINFO.org з посиланням на Earth.
Зазначається, що цю гірську породу з унікальним складом дістали з ділянки на дні океану, де породи мантії нашої планети оголені вздовж Серединно-Атлантичного хребта.
"Отримані в результаті цього відкриття знання допоможуть краще зрозуміти процеси, що відбуваються в надрах Землі, що відкриває можливість для отримання інформації про походження життя, про причини вулканічної активності та глобальні цикли переміщення вуглецю і водню", - йдеться в повідомленні.
Читайте також: Смерть, мор і знищення: вчені розшифрували древні таблички з передбаченнями вавилонців
Як вдалося з'ясувати вченим, гірські породи мають унікальний склад, що розкриває секрет процесів, за допомогою яких вони піднялися з глибоких надр Землі ближче до дна океану.
За даними вчених, у витягнутих гірських породах менше силікату, що утворює мінерали, під назвою піроксен і більше магнію, ніж передбачалося.
"Це свідчить про те, що мантія плавиться за більш високої температури, ніж вважалося раніше. Крім того, це допомагає пояснити, як утворюється магма, що призводить до вивержень вулканів", - вказано у дослідженні.
Вчені також кажуть, що витягнуті гірські породи можуть більше розповісти не тільки про геологічні процеси, а й про те, як могло виникнути життя на Землі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки