Учені назвали дієту, що знижує стрес
Нещодавні дослідження показують, що дотримання середземноморської дієти може допомогти знизити рівень стресу.
На відміну від західного раціону, який часто асоціюється з підвищеним стресом, середземноморська дієта, багата на рослинні продукти й корисні жири, ймовірно, знижує стрес і покращує психічне здоров’я, можливо, шляхом підвищення позитивних аспектів сприйняття стресу, передає NV, інформує UAINFO.org
Середземноморська дієта і стрес
Дотримання середземноморської дієти замість типового західного раціону може сприяти відчуттю меншого стресу. Це підтверджується новим дослідженням, проведеним вченими з Університету Бінгемтона та Університету штату Нью-Йорк.
Ліна Бегдаче, доцент кафедри досліджень здоров’я і добробуту, зазначила, що результати показують: дотримання середземноморської дієти може зменшити сприйняття стресу, допомагаючи людям почуватися менш напруженими.
Вплив харчування на психічне здоров’я
«Стрес визнано фактором, що сприяє розвитку психічних розладів, і наші дослідження, як і інші, показали, що середземноморська дієта сприяє зниженню таких розладів», — пояснює Бегдаче. «Це може пояснити, чому середземноморська дієта зменшує негативні та посилює позитивні аспекти сприйняття стресу».
Методологія дослідження та висновки
Середземноморська дієта базується на вживанні рослинної їжі з корисними жирами, що контрастує із західною дієтою, відомою високим вмістом перероблених продуктів і цукру. Хоча про користь середземноморської дієти для психічного і фізичного здоров’я відомо багато, вплив цього харчування на сприйняття стресу вивчено мало.
Щоб заповнити цю прогалину, Бегдаче та її студенти провели опитування серед більш ніж 1500 осіб, вивчаючи їхні харчові звички і рівень сприйманого стресу. Результати, отримані за допомогою моделі машинного навчання, показали, що компоненти середземноморської дієти пов’язані з більш низьким рівнем стресу і психічних розладів, в той час, як західна дієта має протилежний ефект.
Нові дані про зв’язок дієти і стресу
Бегдаче підкреслила, що ці результати заповнюють прогалину в наявних дослідженнях, де основна увага приділялася впливу стресу на вибір продуктів харчування. Тепер її команда продовжує досліджувати, як різні моделі харчування впливають на роботу мозку і поведінку.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки