MENU

ЗС РФ просуваються у темпі, якого не бачили з 2022 року: в The Washington Post з'ясували, у чому секрет тактики ворога

1249 0

ЗС РФ просуваються у темпі, якого не бачили з 2022 року: в The Washington Post з'ясували, у чому секрет тактики ворога

Країна-агресорка охоче жертвує цілими батальйонами заради просувань на передовій.

Українські військові з кількох підрозділів розповіли про вдосконалену тактику ЗС РФ, яка призвела до потужних атак на фронті. Про це йдеться у матеріалі The Washington Post від 2 жовтня, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Неназваний офіцер повідомив, що сили, які воюють в районі Вугледара, виснажені, але рішучі. З його слів, артилерійські залпи іноді сягають 10 снарядів до 1 на користь Росії, а керовані бомби здатні нищити цілі ділянки траншеї.

Аналітик Black Bird Group Пасі Паройнен розповів, що окупанти за серпень-вересень завоювали території у темпі, якого не фіксували ще з 2022 року. Загалом за цей період ворог захопив приблизно 511 квадратних кілометрів територій, приблизно 431 з них — на ділянці між Бахмутом і Вугледаром.

Найбільші втрати території статися в період з середини серпня до середини вересня. У цей час ЗСУ розпочали Курську операцію, сподіваючись відвернути увагу Росії. Однак, за оцінкою видання, цей хід ще "не окупився".

Наслідки просування ворога відчутні у регіоні. Покровськ став центром нападів на тижні, звідти почали евакуювати мирних жителів. Зі слів військових, руйнування залізниць і мостів означає, що Покровськ фактично втрачений.

Науковець з Інституту зовнішньої політики Роб Лі наголосив, що найбільш значущим аспектом протистояння у Донецькій області є навіть не втрачені землі, а втрати. Як Україна, так і Росія зазнали значних втрат. На думку експерта, перемога за тим, хто зможе протриматися довше.

Читайте також: Списують роту після штурму посадки: розвідник ЗСУ розповів про "суїцидальні" атаки РФ на Покровському напрямку

У Силах оборони розповіли, що російські штурмовики тепер здебільшого добре підготовлені й оснащені. Вони рухаються меншими групами, ніж раніше. Якщо ще кілька місяців тому на деяких ділянках фіксували штурми групами з 10-20 бійців, то тепер це може бути й чотири солдати або менше.

Така практика допомагає окупантам уникати спостереження, а розосередження ускладнює націлювання БПЛА та артилерії. Росіяни йдуть у штурми через примус, їм погрожують насильством або в’язницею.

Захисники розповіли, що ключова відмінність — РФ поєднала концепцію менших штурмів із перевагою у боєприпасах і толерантністю до втрат. Нові засоби зв’язку дозволили командирам краще організовувати напади та підвищили рівень атак БПЛА.

Читайте також: "Втратили певну перевагу": експерт розповів, чому ЗСУ так довго трималися за Вугледар і чого хоче досягти РФ до холодів

Молодший лейтенант Віталій згадав, як невеликі групи явно добре навчених росіян спускались дорогами, які покривали кулемети.

"Вони не шкодують людей, і їхні люди змушені рухатися цими стежками. І в останньому місці, де ми працювали, є перехрестя, повністю завалене тілами, і вони продовжують приїжджати, тому що мають наказ", — наголосив Віталій.

Деякі українські бійці задоволені втратами ЗС РФ. Однак загалом рівень задоволення цим зменшується, адже країна-агресорка охоче жертвує цілими батальйонами заради просувань на передовій.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини