MENU

Чи можна лікувати безпліддя за державний кошт?

66 0

Через помітне падіння народжуваності в Україні (особливо в останні роки), державна програма медичних гарантій сьогодні робить великий акцент на стимулюванні цього надважливого показника. Для реалізації ПМГ у бюджет було закладено певну суму, завдяки чому протягом 2024 року планується проводити лікування безпліддя за рахунок цих коштів. Як приклад, клініка репродуктивної медицини Надія Одеса є учасником даної програми і запрошує на відповідне лікування всіх, кому це потрібно.

Як отримати послугу?

Якщо у вас є проблеми з репродуктивним здоров’ям і вас цікавить лікування безпліддя за рахунок ПМГ, необхідно мати деяку інформацію з цього приводу. Адже є певні вікові обмеження та порядок дій, перш ніж ви отримаєте послугу.

Що потрібно знати:

  • реалізатором держпрограми є НСЗУ (Національна служба здоров’я України);

  • безплатним є один повний річний курс репродуктивних технологій, а також пацієнт/пацієнта може розраховувати на повторний (другий) курс (повний або неповний), якщо перший цикл не приніс результату;

  • послуги з лікування безпліддя доступні як жінкам, так і чоловікам;

  • якщо ви жінка, ваш вік має бути менше 41 років;

  • лікування є конфіденційним;

  • лікування відбувається амбулаторно або на стаціонарі (залежить від рішення лікаря);

  • місце отримання послуги можна обрати з переліку доступних медичних закладів, або перейти за посиланням вище.

В межах даної програми можна скористатися такою послугою як ЕКЗ за НСЗУ. Штучне запліднення є допоміжною репродуктивною технологією, яку використовують за неможливості запліднення природним шляхом. Якщо вас цікавить саме це, скористайтесь посиланням, де є вся необхідна інформація з цього приводу.

Організаційні питання

Перш ніж звертатися до клініки, слід розуміти, як саме все це відбувається на практиці. З точки зору організації процесу, слід виділити кілька кроків, які має здійснити людина, якщо вона бажає скористатися послугою лікування безпліддя за кошти держави.

Покрокова інструкція:

  • необхідно звернутися до лікаря (акушера-гінеколога) у відповідному мед. закладі;

  • лікар проводить початкове обстеження + за необхідності може направити пацієнта/пацієнтку на дообстеження (в тому числі до іншого мед. закладу);

  • після дообстеження лікар дає направлення до мультидисциплінарного консиліуму, де приймається остаточне рішення щодо доцільності надання послуги.

Пацієнт/пацієнтка самостійно вибирає заклад, в межах якого отримає послуги з лікування безпліддя.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини