Вчені відсканували саркофаг, який неможливо відкрити
Дослідники кажуть, що в саркофазі немає жодних отворів, але мумія всередині все ж є.
Як пише DailyMail, археологи вперше змогли зазирнути всередину давньоєгипетського саркофага Шенет-аа, щоб нарешті зрозуміти, як мумію було забальзамовано 3 тис. років тому, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Протягом багатьох років дослідники шукали отвір у саркофазі, через який можна було б помістити всередину тіло Шенет-аа, але знайшли тільки невелику щілину біля ніг мумії. Такого отвору було б недостатньо для того, щоб просунути тіло.
Читайте також: Багата знахідка: у Єгипті виявили гробницю зі скарбами
Відсутність видимих отворів або точок входу в саркофаг Шенет-аа досі не давала змоги вченим досліджувати останки. Але нещодавнє КТ-сканування дало відповіді на деякі запитання.
Під час сканування команда змогла детальніше розглянути нижню частину саркофага, де було помічено шов і щось схоже на шнурівку.
Дослідження показало, що спочатку був створений саркофаг, а потім його розм'якшили за допомогою води, щоб він краще гнувся і вже тоді помістили в нього мумію. Після цього бальзамувальники зашнурували задню частину саркофага.
Читайте також: Посмертна маска Тутанхамона: ще точно не відомо, чи належить вона йому
Крім цього, вчені з'ясували, що тіло Шенет-аа було загорнуте в шари дорогого льону та поміщене в розписний картонаж, що був схожий на пап'є-маше, який використовували для поховання еліти. Органи мумії були поміщені в пакети з шістьма восковими статуетками синів Гора і були знову вставлені в тіло мумії.
Згідно з даними дослідників Музею Філда в Чикаго, Шенет-аа було близько 30-40 років, коли вона померла. Ретельна підготовка її тіла до поховання свідчить про те, що ця жінка займала високе соціальне становище.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки