Втрати РФ колосальні: у NYT проаналізували дослідження про загиблих в Україні росіян
Наявні дані показують, що Росія втратила більше солдатів у війні в Україні, ніж будь-яка промислово розвинена країна у збройному конфлікті з часів Другої світової.
Дослідники та журналісти знайшли інноваційні способи оцінки можливостей Росії продовжувати війну. Про це пише The New York Times, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Конкретні дані про втрати Росії підрахувати складно. Навіть якщо вони точні, у західних оцінках зазвичай дані про загиблих об'єднують із даними про поранених. За інформацією військових експертів, ця категорія занадто широка, щоб повністю пояснити становище на полі бою. Наприклад, військові, які дістали легкі ушкодження, можуть швидко відновитися.
Читайте також: Сирський звернувся до українців: "1000 днів перемог і втрат..."
Незалежні російські журналісти з "Медіазони" і BBC знайшли інноваційні способи підрахунку вбитих і поранених у РФ. Інформацію витягують із різних джерел, як-от некрологи, посібники з інвалідності та бази даних нотаріусів. Наявні дані показують, що Росія втратила більше солдатів у війні в Україні, ніж будь-яка промислово розвинена країна у збройному конфлікті з часів Другої світової.
У результаті такої роботи було створено найповнішу базу даних підтверджених бойових втрат росіян: 78000 солдатів до листопада, без урахування українських сепаратистів та іноземців, які воюють на боці Росії.
Читайте також: 3926 день війни, 3926 день тримання неба, – Олег Саакян
Ще одне незалежне російське новинне агентство "Медуза" у співпраці з "Медіазоною" і BBC провело статистичний аналіз військових втрат. Їхнє головне джерело — база даних державних нотаріусів Росії, в якій містяться всі справи про спадкування, відкриті родичами загиблих солдатів. Для цього журналістам знадобилося перехитрити державних програмістів, які намагаються завадити їм знайти й завантажити записи про спадкування.
Такий аналіз надлишкової смертності дав змогу оцінити загальну кількість загиблих військових у Росії майже в 150000 осіб до кінця жовтня.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки