"Давно затаїв образу": війна в Україні вирішить, які відносини будуть між Кім Чен Ином і Трампом, – Business Insider
Дональд Трамп повертається до Білого дому зі слабшою позицією, ніж у 2017 році, і цього разу йому доведеться мати справу з більш жорстким і самовпевненим північнокорейським диктатором Кім Чен Ином.
Як пише Business Insider, раніше Трамп згадував про хороші стосунки з Кімом. Республіканець також висловлював упевненість, що їхні стосунки покращаться, щойно він повернеться на посаду президента США. Водночас Кім демонструє не таку дружню позицію — днями він звинуватив Америку в «незмінній агресивній і ворожій політиці» щодо Північної Кореї, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Трамп прагне відновити відносини з Кімом і, ймовірно, планує провести прямі переговори після своєї інавгурації. Однак, за словами аналітика RAND Corporation Брюса Беннета, Кім затаїв образу на республіканця ще з 2019 року.
Беннет назвав малоймовірною зустріч Дональда Трампа і Кім Чен Ина.
Читайте також: "Трамп позитивно відреагував": Келлог пропонував примусити Україну до мирних перемовин через зупинення постачання зброї, – The Guardian
«Якщо тільки Трамп не готовий піти на серйозні поступки перед зустріччю», — вважає експерт.
У публікації підкреслюється, що світ стає дедалі складнішим і небезпечнішим, і Кім отримав із цього вигоду.
«Кім скористався російським вторгненням на Україну, щоб прорвати ізоляцію Північної Кореї, уклавши угоду з президентом Росії Володимиром Путіним», — пише BI.
Трамп обіцяв покласти край війні в Україні, можливо передавши її території Росії, однак критики вважають, що поблажлива позиція щодо агресії РФ додасть ще більше сил Північній Кореї.
На думку експертів, обраний президент США, ймовірно, буде використовувати «пряник», а не «батіг», намагаючись досягти своїх стратегічних цілей. А це означає відновлення прямої дипломатії з Кім Чен Ином. Водночас обіцянка Трампа припинити війну в Україні може спрацювати на його користь, знизивши залежність Росії від КНДР і привівши державу до нової ізоляції.
Читайте також: "Найгірший сценарій": у Bloomberg оцінили, чи зможе Європа "витягнути" Україну без США
Старший аналітик Eurasia Group Джеремі Чан вважає, що угода між Трампом і Кімом є малоймовірною, але вона цілком можлива.
«Можливість досягнення стратегічної мети — отримання визнання ядерної держави за одночасного повернення з міжнародного холоду — ймовірно, буде занадто велика для Кіма, щоб упустити її, особливо в умовах, коли війна в Україні добігає кінця», — цитує BI аналітика.
Зрештою, вважають аналітики, події в Україні визначать, чи захоче Кім нового зближення з Дональдом Трампом. Поки війна в Україні не закінчиться, «можуть не спрацювати» ні лестощі, ні максимальний тиск.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки