MENU

Як можна автоматизувати склад та логістику в сучасних умовах?

66 0

Як можна автоматизувати склад та логістику в сучасних умовах?

Сьогодні безліч компаній працюють у напрямку електронної комерції. Через те, що онлайн торгівля набула такого резонансу, на ринку з’являється все більше логістичних компаній, або ж підприємств, які створюють власні логістичні відділи, щоб самостійно транспортувати свою продукцію до кінцевих отримувачів. Виробники, інтернет-магазини, дистриб’ютори, логістичні оператори — всі ці бізнеси зараз стикаються з великою конкуренцією на ринку. Виграє той, хто має можливість не лише якісно виконувати свої послуги, а головне швидко та вчасно. Чим швидше ви доставите замовлення до отримувача, тим лояльнішими будуть ваші клієнти, а їх кількість зростатиме. Проте, щоб швидко доставляти товар, недостатньо лише налагодити якісну логістику. Потрібно попрацювати й над іншими підрозділами підприємства, наприклад, над складом. Саме автоматизація складу та логістики в сукупності дозволяють підприємцям отримати чудовий результат.

Що таке автоматизація складу та логістики?

Варто пояснити, що мається на увазі під автоматизацією. Це не обов’язково повна заміна працівників роботизованою технікою. Починати можна із зовсім інших продуктів, які не замінять людей, а лише суттєво спростять їм виконання рутинних завдань. Мова про спеціальне програмне забезпечення та автоматизоване обладнання, яке розробляють компанії такі, як українська компанія UIS, головна спеціальність якої саме автоматизація складу та автоматизація логістики.

Отож умовно, автоматизація складу та логістики це:

  1. Відмова від візуального сортування товарів та комплектуючих та перехід на автоматизоване. Є спеціальне обладнання таке, як Pick by Light та Put to Light, що може відмінно впоратися з цим завданням.
  2. Перехід з паперової документації на електронну. Є багато спеціальних програм, у яких можна вести документацію. Також є цілі системи для управління складом або логістикою. В першому випадку мова про систему управління складом WMS, а другому випадку мова про систему управління логістикою TMS. Обидві системи це програмне забезпечення, яке додатково постачається зі спеціальною інфраструктурою, сканерами, принтерами штрихкодів тощо.
  3. Відмова від ручного сортування посилок, чи габаритних вантажів. Тепер є спеціальні напівавтоматизовані сортувальні лінії, які сортують посилки та відправляють їх до різних контейнерів. Також є схоже обладнання, яке називається Switch Sorter та може сортувати негабаритні посилки одразу за кількома параметрами.
  4. Відмова від ручного вимірювання габаритів вантажу. Саме цей пункт завжди приносить компаніям багато непотрібних витрат. Якщо вантаж великий і його багато, то працівники вписують у накладну його приблизні габарити й потім переплачують за доставку. Є спеціальний комплекс Метрікс, який зважує вантаж і одразу ж автоматично вимірює його об’єм.

Ці та інші продукти можуть автоматизувати низку важливих процесів з якими щодня стикаються працівники. В результаті вони виконують низку завдань вдвічі, або й втричі швидше й що найголовніше максимально точно. 

Які результати спостерігають бізнеси після автоматизації?

Після інвестиції у схожі продукти бізнеси відчувають перші зміни вже протягом перших місяців роботи. Загалом, окупність кожного з вищеперелічених продуктів — до одного року. Тобто це апріорі вигідно, однак такі розрахунки доречні лише якщо замовляти обладнання та ПЗ у вітчизняних розробників. Імпортні аналоги коштують дорожче то ж й період їх окупності довший. 

Щодо результатів, то ось, на що бізнеси можуть розраховувати:

  • Підвищення ефективності виконання багатьох важливих процесів. Людський фактор більше не гратиме ролі, а отже помилок, чи повільного виконання роботи через зниження продуктивності в кінці робочого дня, просто не виникатиме;
  • зменшення багатьох виробничих витрат. На підприємстві зникнуть пересорти або недостачі, не буде зривів термінів поставок та низки інших проблем, які провокують зайві витрати. Також після автоматизації можна якісно скоротити колектив й зекономити кошти на зарплаті та й загалом не залежати так сильно від ринку праці;
  • пришвидшення виконання всіх процесів у кілька разів. Це дозволить компанії не лише ефективно працювати, а й рости. Завдяки швидшому виконанню завдань можна збільшувати їх кількість. Також можна обслуговувати більше клієнтів ніж до автоматизації.

Ну і загалом, автоматизація — це про якісний контроль над своєю компанією при чому в режимі реального часу. Системи, такі як управління логістикою та складом, дозволяють керівникам бачити, що відбувається на підприємстві, як працівники виконують свої задачі, де є проблемні зони, а які процеси, навпаки, не потребують покращення.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини