В ЄС побоюються, що Трамп піде на мирні переговори щодо України без них, – Euractiv
Лідери країн-членів Європейського Союзу хочуть переконатись, що для них буде місце за столом переговорів щодо війни в Україні після інавгурації президента США Дональда Трампа 20 січня.
Як повідомляє Euractiv, європейці стикаються з питанням, як вони можуть зробити так, щоб не бути виключеними з потенційних мирних переговорів 2025 року, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Більшість лідерів ЄС вважають, що немає сенсу підштовхувати президента України Володимира Зеленського до переговорів, поки російський диктатор Володимир Путін не дав зрозуміти про свою готовність до них.
Вони також впевнені, що Трампу буде «майже неможливо» виключити Європу з переговорного процесу щодо України.
За даними Euractiv, дипломатів ЄС непокоїть сценарій, за якого Трамп буде схильний проводити двосторонні переговори з Путіним «через голови європейців».
Читайте також: Що може змусити Путіна зупинити війну? - Вадим Денисенко
Журналісти зауважили, що ключовим питанням буде те, в якому форматі можуть відбутися майбутні переговори та хто буде їхніми учасниками. Дипломати Євросоюзу кажуть, що на папері наразі немає жодних планів.
Однак ситуація може змінитися, коли міністри закордонних справ ЄС зберуться на першу зустріч після інавгурації Трампа.
Більшість лідерів ЄС дали зрозуміти, що хочуть уникнути обмеженого форуму в стилі Мінських угод, який виключає широке коло інтересів усього блоку.
Європейці наполягають у контактах з оточенням Трампа на тому, що продовження військової допомоги США необхідне для посилення переговорної позиції Києва.
Видання зауважило, що поки Німеччина наближається до дострокових виборів, а Франція є внутрішньо слабкою, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск відіграватиме основну роль у створенні європейської коаліції на підтримку України під час головування його країни в ЄС.
Читайте також: "Не очікую нічого хорошого", - експерт заявив про небезпеку зустрічі Путіна та Трампа
«ЄС повинен бути присутнім як інституція на майбутніх переговорах, тому що він є одним з важливих постачальників і координаторів допомоги Україні, — сказала директорка програми Ширша Європа Європейської ради з міжнародних відносин Малі Дюмулен.
За її словами, питання про те, чи повинні бути присутніми інші неєвропейські учасники, а також чи є сенс у ширшому залученні до переговорного процесу Китаю, Індії чи Бразилії, може призвести до «менш сприятливих для України результатів».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки